MediaCat

Twitter’ın Türkiye’deki reklam satış ortağı Genart Medya

Dijital reklam sektöründe kurumlara hizmet veren Genart Medya, Twitter’in Türkiye’deki resmi reklam satış ortağı oldu.

Twitter’ın Türkiye’deki reklam satış ortağı Genart Medya

Dijital reklam sektöründe kurumlara hizmet veren Genart Medya, Twitter’in Türkiye’deki resmi reklam satış ortağı oldu. Söz konusu işbirliğiyle ilgili olarak Swissotel’de düzenlenen basın toplantısına Twitter, Genart Medya ve Connect Ads yöneticileriyle birlikte Coca-Cola, Turkcell ve Unilever yöneticileri de Premium, Gold ve Silver sponsor olarak katıldılar.

Genart Medya, Twitter’ın Türkiye’deki resmi reklam satış ortağı olarak “Promoted Products” ürünlerini satışa sunuyor. Böylece Türkiye’deki reklamveren firmalar, Genart Medya aracılığıyla ürün ve hizmetlerini Twitter kullanıcılarına duyurabilecekler. Twitter’ın reklam ürünlerini sunan tek firma olarak faaliyet gösterecek olan Genart Medya aynı zamanda Twitter ürünlerinin daha etkin kullanımına ilişkin, reklamverenler ve ajanslara yönelik eğitim çalışmaları da gerçekleştirecek.

Türkiye’deki dijital reklam yatırımları 2011’e göre yüzde 34,6 oranında arttı

Toplantıya katılan Genart Medya’nın Kurucu Ortağı C. Burak Yılmaz, Internet World Stats’in Ekim 2012 tarihli araştırmasına göre, Türkiye nüfusunun yüzde 44,4’ünün internet kullanıcısı olduğunu, 2012 IAB Türkiye raporuna göre dijital reklam yatırımlarının bir önceki yıla göre yüzde 34,6 oranında artarak, yılın ilk 6 ayında 416 milyon TL’ye ulaştığını söyledi.

Yılmaz, bugün Türkiye’de yapılan reklam yatırımlarının yüzde 17’sinin internet reklamlarına ayrılmaya başladığını, Twitter’ın ise geçen yıl dünya genelinde yüzde 40, Türkiye’de ise yüzde 100’lük büyüme oranıyla en hızlı büyüyen sosyal ağ konumunda olduğunu belirterek Türkiye pazarındaki yerinin önemine dikkat çekti.

Twitter Ajans ve Marka İlişkileri Başkanı Melissa Barnes ise bu işbirliğinin, Twitter’ın ‘Promoted Products’ ürünlerinin uluslararası yayılımında heyecanlı bir dönemin başlangıcı olduğunu ifade etti ve markalara daha geniş bir tüketici grubuyla iletişim kurma imkânını vermekten dolayı heyecan duyduklarını söyledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.