MediaCat

Twitter’dan markalar için yeni özellik

Twitter, Video Web Sitesi Kartı’nı tanıttı.

Twitter’dan markalar için yeni özellik

Kullanıcıların, markalardan her geçen gün daha fazla kişiselleştirilmiş etkileşimler beklediğini gören Twitter, markaların tüketicilere daha sorunsuz kullanıcı deneyimi sağlama talebini de göz önünde bulundurarak yeni formatı Video Web Sitesi Kartı’nı tanıttı. Yeni format Video Web Sitesi Kartı sayesinde markaların hedef kitlelerinde merak uyandırması ve bu yolla da kitleleri kendi web sitelerine çekmelerine imkân tanınıyor.

Markaların Twitter’da yayınladıkları videoları izlerken konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen ya da anında harekete geçmek isteyen kullanıcılar, Video Web Sitesi Kartı sayesinde markaların web sitelerine çekilecek. Böylece, kitlenin ilgisi video ile sona ermeden markanın web sitesine yönlendirilebilecek. Video Web Sitesi Kartı formatı ile tüketicinin  içerikle etkileşime geçmesi, içerik hakkında daha fazla bilgi alması ve bundan dilediği şekilde faydalanmasının önündeki engeller de kaldırılıyor.

Video Web Sitesi Kartı; otomatik oynatma videosu, kişiselleştirilebilir bir başlık ve büyük bir hedef sekmesi ile eşleştirilmiş olan hedef URL’yi içeriyor. Reklamcılar, optimizasyon amacıyla bu özelliği; video görüntülemeleri, web sitesi tıklamaları veya bilinirlik hedefleri için çalıştırmak arasında seçimi kendileri yapabiliyor. Örneğin bir film stüdyosu yeni bir film piyasaya sürmek istediğinde, ilk hedefi filmin bilinirliğini artırmaksa, Video Web Sitesi Kartı’nı fragman görüntülemeleri için optimize edebilir. Daha sonra kampanya ilerleyip film gösterime girdiğinde ve asıl hedef bilet satışlarını artırmak olduğunda da bu sefer özelliği web sitesi tıklamaları için optimize edebilir.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.