Twitter TV şovlarını öne çıkaracak bir özelliği deniyor

Programlara haber akışlarının hemen üstünde yer veriliyor.

15.08.2013 - 10:42 | Ali Kuru

BBC, Twitter ile video içerik anlaşması imzaladı

Televizyona ve markalı video içeriğe kendisini daha da yakınlaştırmayı amaçlayan Twitter‘ın daha önce sosyal televizyon ratingleri için Nielsen ile anlaştığını ve çeşitli markalarla sponsorlu video içerik işbirliği kurduğunu duyurmuştuk.

Fast Company‘e göre Twitter, TV’ye bir adım daha yaklaşmak için ilginç bir deneme yürütüyor. Derginin internet sitesinde yer verilen haberde, sosyal ağın dar bir kullanıcı tabanı üzerinde denediği bu yeni uygulamada çeşitli TV şovlarına ait bilgi kartlarının kullanıcıların haber akışlarının hemen üzerinde yer verildiği ifade ediliyor. Kartlarda şovun hangi kanalda ve hangi saatte yayınlanacağı gibi bilgiler yer alıyor.

TechCrunch‘ın haberinde yeni deneyimin sadece mobil uygulamalarda aktif olduğu, deneyime dâhil edilen kullanıcıların Twitter’ın masaüstü versiyonunda kartları göremedikleri belirtiliyor. TechCrunch ayrıca, şovun kendisinin ya da şovun kahramanının resmi Twitter hesaplarına da kartlarda yer verildiğini paylaşıyor.

Twitter TV şovlarını ön plana çıkaracak bir özelliği deniyor

Kaynak: Fast Company ve TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.