MediaCat

Twitter, Promoted Trends’i revize ediyor

2010’dan beri kullanımda olan reklam modeli “daha görsel” bir hal alacak.

Twitter, Promoted Trends’i revize ediyor

İnternetin mavi kuşu, reklamverenlere sunduğu ilk reklam modellerinden biri olan Promoted Trends’i, bu ürüne olan ilgiyi yeniden canlandırmak için elden geçiriyor.

Cazibesini platformun en dikkatli gözlerle takip edilen bölümlerinden Trending Topics’e olan yakınlığından alan Promoted Trends reklamverenlere diledikleri konuyu öne plana çıkarma imkânı tanıyor. Yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte Promoted Trends daha görsel bir hal alıp halihazırda organik olarak çok konuşulan konuların listelendiği TT sıralamasından iyice ayrışacak.

Ürünün yeni tasarımını mobilde görme imkânı bulan ve Ad Age’e anonim olarak görüş bildiren bir reklamveren temsilcisinin ilk izlenimleri ise şöyle: “Yeni versiyonu, TT listesinin üzerinde yer alan bir header görseli gibi düşünebilirsiniz. Promoted Trends –emojileri saymazsak– yalnızca metinlerin yer aldığı bir alandı. Bu değişiklikle birlikte hem daha görsel hale gelecek hem de hatırı sayılır şekilde daha fazla yer kaplayacak.”

2010’dan bu yana kullanımda olan Promoted Trends’in günlük maliyeti 200 bin dolar seviyelerine çıkabiliyor. Yapılan yeni düzenlemeyle bu fiyatlandırmanın nasıl revize edileceği ise belli değil. Zira Twitter‘ın söz konusu yeniliği henüz yalnızca reklamverenlerle gerçekleştirilen kapalı toplantılarda görücüye çıkardığı biliniyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.