Twitter hacklendi!

Birçok kaynaktan alınan bilgilere göre sosyal paylaşım ağı Twitter dün gece 22.00 itibariyle 'Iranian Cyber Army' tarafından hacklendi...

18.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Twitter.com ‘Iranian Cyber Army’ tarafından hacklendi!

Birçok kaynaktan alınan bilgilere göre sosyal paylaşım ağı Twitter dün gece 22.00 itibariyle ‘Iranian Cyber Army’ tarafından hacklendi! Twitter hacklendikten sonra, web sitesi açıldığı zaman kullanıcıların karşısına Iranian Cyber Army’nin mesajı çıktı. Mesajda ise şunlar yazıyor:

Iranian Cyber Army

THIS SITE HAS BEEN HACKED BY IRANIAN CYBER ARMY

iRANiAN.CYBER.ARMY@GMAIL.COM

U.S.A. Think They Controlling And Managing Internet By Their Access, But THey Don’t, We Control And Manage Internet By Our Power, So Do Not Try To Stimulation Iranian Peoples To….

NOW WHICH COUNTRY IN EMBARGO LIST? IRAN? USA?
WE PUSH THEM IN EMBARGO LIST ;)
Take Care.

Gelişmelere göre diğer sitelerde hacklenmeye devam ediyor. ‘Iranian Cyber Army’ bugün en son mawjcamp.org. sitesini hackledi. Daha önceki ekran görüntüsü değiştirilen sitenin şu anki ekran görüntüsü de Twitter’a konulan görüntü ve mesajla aynı.

Twitter hesabınızdaki şifreyi başka hesaplarınızda da kullanıyorsanız değiştirmenizin tam zamanı. Twitter’in çöken güvenlik duvarından hacklenen bilgilerin ne gibi amaçlarla kullanılacağı bilinmiyor. Daha önce İran seçimlerinin ardından yapılan protesto gösterilerinde, en aktif sosyal paylaşım sitesi olarak kullanılan Twitter.com sitesinin hacklenmesinin, eskiden yaşanmış bu olaylardan memnun olmayan karşıt gruplar tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği de dedikodular arasında.

Twitter’ın DNS ayarlarının hackerların ayarlamaları sonucu bozulup, istenilen sayfaya yönlendirildiği görüşü kuvvetleniyor. Fakat bu teknik açıklama, sosyal ağ Twitter’ın neden halen tam fonksiyonlu çalışamadığına açıklık getirmiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.