Twitch CEO’su istifa etti

Bayrağı Dan Clancy'e emanet edecek olan Emmett Shear, şirkette danışman olarak görev yapacak.

17.03.2023 - 12:12 | Simge Şenses

Twitch CEO’su Emmett Shear, dün yayınladığı bir blog yazısıyla görevinden hemen geçerli olmak üzere istifa ettiğini duyurdu.

Twitch’i Twitch yapan isimlerden biri olan Shear, Justin Kan’ın hayatını 7/24 yayınladığı Justin.tv platformunun kurucu ortaklarındandı. Platform, 2011 yılında popüler oyun canlı yayınlarına odaklanmak üzere Twitch’e dönüşmüş ve sadece üç yıl sonra Amazon tarafından yaklaşık 1 milyar dolara satın alınmıştı.

Shear, ayrılığını duyururken, “Twitch bana sık sık benim de büyüttüğüm bir çocuk gibi geliyor. Bana ihtiyacı olduğunda her zaman yanında olmak isteyecek olsam da 16 yaşında Twitch’in evden çıkıp tek başına maceraya atılmaya hazır olduğunu hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Shear’ın yerine, Twitch’e 2019 yılında içerik oluşturucu ve topluluk deneyiminden sorumlu başkan yardımcısı olarak katılan ve son olarak şirketin başkanı olarak görev yapan Dan Clancy geçecek. Shear ise şirketteki görevine danışman olarak devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.