Twentieth Century Fox’a yeni medya planlama ajansı

Zenith Media, Twentieth Century Fox’un global ölçekte yeni medya

17.01.2007 - 14:43 | MediaCat

Zenith Media, Twentieth Century Fox’un global ölçekte yeni medya planlama ajansı oldu. Twentieth Century Fox Film Eğlence, medya satın alma ve planlama işlerini Kuzey Amerika’daki Publicis’ Groupe’a bağlı ZenithOptimedia Group’un bir parçası olan Zenith Media’ya devretti.

Twentieth Century Fox, global ölçekteki medya işlerini aralarında MindShare’in de bulunduğu birkaç medya ajansıyla birden yaptıracak.

WPP Group’a bağlı MindShare ve Aegis Group’a bağlı Vizeum, Twentieth Century Fox‘un global işlerini yapan ajanslar arasında yer alacak. MindShare ve ZenithOptimedia ise Fox’un müşteri ilişkilerini yürüten ajanslar olacak.

News Corp. bünyesindeki Twentieth Century Fox, online ve offline medya satın alma ve planlama da dahil tüm medya işleri için bir yıl içinde yaklaşık bir milyar Amerikan doları harcadı.

Global medya planlama için birkaç ajansla birden çalışan Twentieth Century Fox, Fox 2000 Pictures, Fox Searchlight Pictures, Fox Atomic, Fox Animation ve Twentieth Century Fox International’a ait film, ev eğlence ve programlama sistemlerinin medya harcamalarını ise şirket içinden yönetiyor.