TV’den internet medyasına bir transfer daha

Bloomberg HT’nin kuruluşundan itibaren kanalda yayın yönetmen yardımcılığı görevini yürüten ve kanalın ana haber bültenini de sunan Ahu Özyurt...

26.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Bloomberg HT’nin kuruluşundan itibaren kanalda yayın yönetmen yardımcılığı görevini yürüten ve kanalın ana haber bültenini de sunan Ahu Özyurt kısa bir süre önce kanal ile yollarını ayırmıştı.

Ahu Özyurt bugünden itibaren Gazeteport internet sitesinde yazmaya başladı. 

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans, Columbia Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi sahibi olan Özyurt, daha önce CNN TÜRK Haber Merkezi’nde Gece Görüşü’nün editör sunuculuğunu yapıyordu. 2007 yılının Kasım ayında CNN TÜRK ve Milliyet Washington muhabirliği görevine getirildi.

Özyurt, CNN TÜRK’ten önce CNBC-e’de öğle kuşağında yayınlanan Finans Cafe programının editörü ve sunucusuydu. ATV ve Show TV Ankara bürosunda muhabirlik yaptı. CNN World Report programına Türkiye’den haberler gönderdi.

1996’da Saddam Rejiminin ABD tarafından bombalandığı günlerde Bağdat’ta bulunan Özyurt, Hatemi döneminin ilk günlerinde de İran’da görev yaptı. 1994’te NBC Televizyonunun Meet The Press programında Washington’da 6 ay staj yaptı. Bill Clinton’ın seçim sürecini Cumhuriyet Gazetesi için takip etti ve yazdı.

1999’da Öcalan’ın İtalya’ya kaçışını iki ay boyunca Roma’dan takip etti ve bu çalışmasıyla "Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Yavuz Gökmen Özel Ödülü"nü kazandı.

2001 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin "En İyi Finans Programı Ödülü"nü aldı. Kazakistan petrolleri ile ilgili haberiyle "CNN World Report En İyi Ekonomi Haberi Ödülü" kazandı.

medyaradar.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.