Tutkuyu ona gerçekten sahip olanların gözünden okumak

Formula 1'in ilk küresel kampanyası yayında.

20.03.2018 - 10:34 | Arzu Nilay Kocasu

Tutkuyu ona gerçekten sahip olanların gözünden okumak

25 Mart 2018’de Avusturalya, Melbourne’da başlayacak Formula 1, ilk küresel reklam kampanyasını yayınladı. Başrolünde Formula 1 hayranlarının çeşitliliğini temsilen spor aşığı altı kişinin yer aldığı reklam filmi, yarış heyecanının Formula 1 hayranlarının yüzleri aracılığıyla izleyicisiyle paylaşıyor.

Sıcağa ve rüzgâra maruz bırakılan hayranların Formula 1’i ilk elden ve mümkün olduğunca yoğun bir şekilde deneyimledikleri reklam filmi Wieden+Kennedy imzası taşıyor.

“İnsanların F1 algılama biçimlerinde kayda değer bir değişim yaratmak istiyoruz” diyen Formula 1 Pazarlama Müdürü Ellie Norman, Engineered Insanity kampanyasını şu sözlerle açıklıyor:

“Kampanya, odağını bizim yankı fanusumuzdan uzaklaştırarak hayranlarımızın bu sporu neden sevdiğine kaydırıyor. Wieden+Kennedy Londra’dan bu sevginin dolaysızlığını dışavurmalarını, genel itibarıyla spor seven herkese bir şeyler anlatacak bir heyecan dalgası yaratmalarını istedik. Geçen sezon hayranlarımıza onları oyuna daha çok dahil edeceğimizin ve sporu onların da görmek istediklerine benzeyen, kalbinde cengaverce süregelen bir çatışmanın olduğu bir biçime büründüreceğimizin sözünü vermiştik. Yaratıcılık bağlamında hiçbir şey, bu mesajı en tutkulu hayranlarımızın gözünden vererek elde edeceğimiz kadar başarılı bir sonuç almamızı sağlayamaz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Formula 1
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Londra
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.