TURQUALITY® ‘Pazar İstihbaratı Semineri’ düzenledi

Kapsamdaki firmaların güçlü global Türk markaları olarak dünya liginde

31.03.2008 - 13:41 | MediaCat

Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY®, kapsamdaki firmaları markalaşma süreçlerinde stratejik olarak da desteklemeye devam ediyor. Kapsamdaki firmaların güçlü global Türk markaları olarak dünya liginde yerini alması için Nielsen işbirliği ile pazar istihbaratı çalışması yaptıran TURQUALITY®, araştırmanın metodu, sonuçları ve nasıl yorumlanacağının aktarıldığı bir seminer düzenledi.

Günümüz rekabet koşullarında güçlü global Türk markaları geliştirerek Türkiye’nin ihracatını artırmayı hedefleyen TURQUALITY®, destek verdiği firmaların orta ve uzun vadede stratejik planları ve markalaşma yol haritalarının oluşturulmasında destek vermek amacıyla geçtiğimiz yıl Nielsen işbirliği ile pazar istihbaratı araştırması gerçekleştirdi. Kapsamdaki firmaların sağlıklı yurtdışı yatırımları yapabilmeleri amacıyla 19 ülkede gerçekleştirilen pazar istihbaratı sonuçları 28 Mart tarihinde Dış Ticaret Kompleksi’nde düzenlenen eğitim semineri ile firmaların yöneticilerine aktarıldı.

Nielsen yetkilileri tarafından, TURQUALITY® kapsamındaki firmaların temsilcilerine yönelik düzenlenen seminerle, pazar istihbaratı araştırmasının sonuçları ile ilgili pratik bilgiler verilmesi amaçlandı. Firmalar, pazar istihbaratı araştırmalarını kullanarak, farklı ülkelerdeki yatırım kararlarına ve stratejilerine yön verecek.

Pazar istihbaratı araştırması, öncelikle hazır giyim, ev tekstili, kuyum/mücevher, hızlı tüketim ürünleri sektörlerindeki firmalara yönelik olarak yapıldı. Tüm sektörlerin desteklendiği TURQUALITY® çerçevesinde; önümüzdeki dönemde araştırmanın, kapsamdaki diğer sektörler için de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Türkiye’yi, katma değeri yüksek, markalı ürünleriyle uluslararası pazarlarda ön plana çıkaran bir markalaşma programı olan TURQUALITY®, destek verdiği firmaları sadece finansal değil, kurumsal ve operasyonel anlamda da destekliyor. Bu anlamda kapsamdaki firmaları, pazar istihbaratı çalışmalarının yanı sıra yönetim danışmanlığı, yönetici geliştirme programları ve vizyon seminerleriyle destekleyen TURQUALITY®, detaylı analiz çalışmalarıyla da kapsamındaki firmaların stratejik planlarını ve markalaşma yol haritalarını oluşturuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.