Turkuvaz Medya Güney Kore’ye açıldı

Turkuvaz Medya Grubu, Kore Savaşı’nın 60. yıldönümünde Güney Kore’nin en büyük medya grubu Maeil Business ile haber içeriği anlaşması imzaladı

10.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkuvaz Medya Grubu, Kore Savaşı’nın 60. yıldönümünde Güney Kore’nin en büyük medya grubu Maeil Business ile haber içeriği anlaşması imzaladı.

Kore Savaşı’nın 60. yıldönümü dolayısıyla TÜSİAD’ın Kore Sanayileri Federasyonu, Kore Maeil Business Medya Grubu ve Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile birlikte düzenlediği “Türkiye-Kore İş Forumu”nda yeni bir işbirliğinin daha temelleri atıldı.

1 TV kanalı, 4 gazete ve 26 dergi ile Türkiye televizyon ve gazete ilan pazarının yüzde 20’sini elinde bulunduran Turkuvaz Medya, Güney Kore’nin en büyük medya grubu Maeil Business ile içerik değişimi anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma kapsamında, iki ülkenin medya grupları haber içerik değişimleri gerçekleştirerek, iki ülke insanının birbirini yakından takip edip gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacak.

İki kurum arasında yapılan anlaşmanın imza töreninde konuşan Turkuvaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Türkiye ve Güney Kore arasında 60 yıl önce başlayan dostluk, kültürel ve ticari gelişimin, günümüzde de artarak devam ettiğini söyledi. Çalık, “Güney Kore Maeil Business Medya Grubu ile yaptığımız bu anlaşmanın, iki toplum arasındaki kültürel, sosyal ve ticari gelişmeye ışık tutup ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. İki ülke arasındaki ticaret ve dostluk köprüsünü daha da sağlamlaştıracak olan bu işbirliğiyle, günümüzün iletişim çağında, iki toplumun birbirinden daha çok haberdar olması ve gelişmeleri yakından takip edebilmesini hedefliyoruz. Güney Kore Maeil Business Medya Grubu Başkanı Sayın Dae-Whan Chang olmak üzere, bu işbirliğinde, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.