MediaCat

Turkuaz’a kardeş geldi

Coca-Cola, yeni doğal kaynak suyu Damla’nın tanıtımını 7 Mart’ta Hilton Oteli’nde düzenlediği

Turkuaz’a kardeş geldi

Coca-Cola, yeni doğal kaynak suyu Damla’nın tanıtımını 7 Mart’ta Hilton Oteli’nde düzenlediği bir basın toplantısıyla gerçekleştirdi. Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Ahmet Burak, suyun Coca-Cola için stratejik önemde bir konu olduğunu ve mineral dengeli su kategorisindeki Turkuaz’a alternatif olarak çıkardıkları Damla ile doğal kaynak suları arasında lider pozisyona ulaşmak hedefinde olduklarını açıkladı.

50 milyon YTL yatırımla Sapanca’daki tesislerde üretilerek piyasaya sürülen Damla, Avrupa Birliği standartları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni su mevzuatına uygun olarak hazırlanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın Avrupa Birliği ile uyumlaştırma kapsamında değiştirilen su mevzuatına göre artık kaynağından alınan sular hiçbir şekilde ozonlama ve ekstra işlem yapılmadan şişelenecek.

Sapanca tesisinde çalışanların sayısını dört katına çıkardıklarını belirten Coca-Cola İçecek A.Ş. Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Akın Damla’nın üretim sürecini anlattı. Damla, depolardan dolum hatlarına paslanmaz çelik borularla taşınarak 500 mililitrelik, 1,5 litrelik, 5 litrelik PET ve 19 litrelik damacana şişelerine el değmeden, tam otomatik makinelerle dolduruluyor. Emniyet bandı ve logolu kapağı sayesinde taklit edilemeyen hijyenik damacana şişeler, Coca-Cola Şirketi’nin titizlikle uyguladığı kalite standartları gereği periyodik olarak yenileniyor. “Biz suya yapılacak yatırımı, yaşam kalitesine yapılmış bir yatırım olarak algılıyoruz” diyen Ahmet Burak, Damla’nın, su kategorisinde en ileri standartların öncüsü olduğunu söyledi.

Damla’nın üretimi 19 litrelik damacana üretimine ek olarak 0,5 litre, 1,5 litre ve 5 litrelik pet şişe ambalajlarında yapılacak. “Damla, Türkiye’nin en lezzetli ve en sağlıklı suyu. Yapılan tüketici testlerinde Türk insanının damak tadına uygunluk açısından çok yüksek puan aldı” diyen Coca-Cola Türkiye Pazarlama Müdürü Can Arcasoy ayrıca henüz televizyonlarda yayınlanmaya başlamamış olan Damla’nın reklamı içinde daha önceden yapılan tüketici testlerinde çok olumlu yorumlar aldıklarını belirtti.

Damla’nın şişesi için Coca-Cola tarafından Avrupa’da geliştirilen ve ilk kez Türkiye’de uygulanan yeni bir tasarım uygulandı. Türkiye’deki tüketici testlerinde, tutma kolaylığı sağlayan ergonomik yapısı ve suyun doğadaki akışını yansıtan biçimi ile bu tasarımın en çok tercih edilen tasarım olduğu görüldü.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.