Turkticaret.net alan adı desteği veriyor

Hosting ve e-ticaret sitesi olan Turkticaret.net, Türk Ticaret Yasasına uygun bir websitesi sahibi olmak üzere kurumsal şirket olduğunu belgeleyen her şirkete alan adını bir yıllığına bedava veriyor.

03.05.2011 - 00:00 | MediaCat

13 Ocak 2011 tarihinde kabul edilen ve 14 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 6102 sayılı ‘’Türk Ticaret Kanunu’’ gereği şirketlerin internet uygulamaları kontrol altına alınıyor.

Türk Ticaret Kanununun 1524. maddesi gereği, her sermaye şirketi, bir internet sitesi açmak, şirketin internet sitesi zaten mevcutsa bu sitenin belli bir bölümünde kanun gereği belirtilen bilgilere yer vermek zorunda. Aksi halde firmalara idari ve para cezası yaptırımları uygulanmakta.

Gelişen online ve e-devlet uygulamaları artık firmaların internet üzerinden denetlenmesini mümkün kılıyor. Tüm bürokraside yapılan e-devlet yatırımları gereği firmalara da internet sitesi zorunluluğu getirildi.

Tüm özel kurum ve kuruluşların artık bir internet adresi ve sitesi olmak zorunda. Hosting ve e-ticaret sitesi olan Turkticaret.net, Türk Ticaret Yasasına uygun bir websitesi sahibi olmak üzere kurumsal şirket olduğunu belgeleyen her şirkete alan adını bir yıllığına bedava veriyor. Yalnızca yeni alan adı alanlara değil alan adını Turkticaret.net’e taşıyan firmalarda bir yıl bedava alan adı kullanma olanağı elde edecek.

Ticaret Odalarının istatistiklerine gore Türkiye’de kurulu ve kanun kapsamında yaklaşık 1.500.000 adede yakın firmanın web sitesi yok. Internet kullanımının yaygınlaştığı ve bilgiye ulaşmanın internet sayesinde çok hızlandığı günümüz koşullarında firmaların en doğru ve şeffaf bilgileri kendi denetimlerindeki web siteleri aracılığı ile kamuoyuna aktarmalarını sağlayacak olan yeni kanun başta Kobiler olmak üzere şirketlere yeni pazarlar açılmasını da sağlayacak.

Turkticaret.Net Genel Müdürü Murat Yanıklar , konuyla ilgili yaptığı açıklamada yeni Türk Ticaret Kanunu ile aynı ismi taşıdıklarını vurgulayarak, sektörün öncüsü olarak bu kanunun uygulanmasına destek vermeyi bir Sosyal Sorumluluk görevi olarak gördüklerini belirtti.

Firmaların web sitelerini güncel tutmaları halinde yeni Pazar ve müşterilere ulaşacaklarını bununda hem e-ticaret sektörüne hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.