TurkNet, 2012 yılının ilk altı ayının verilerini açıkladı

TurkNet’in sabit telefon kullanım istatistiklerine göre 2012 yılında telefonla en çok aranan ülke Almanya, en çok aranan şehir İstanbul, en çok aramanın yapıldığı sektör de hizmet sektörü oldu.

13.07.2012 - 00:00 | MediaCat

TurkNet’in açıkladığı verilere göre, 2012 yılının ilk altı ayında TurkNet sabit telefon hizmetiyle en çok aranan ülkelerin başında Almanya yer alıyor. Almanya’yı sırasıyla Rusya, İngiltere, Fransa, Ukrayna, ABD, Bulgaristan, İtalya, İran ve Azerbaycan takip ediyor. Sıralamada Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerin üstlerde yer alması, hem bu ülkelerde yaşayan yoğun Türk nüfusun varlığını hem de söz konusu ülkelerle ticarette yaşanan artışı ortaya koyuyor.
 
Federal İstatistik Dairesi’nin verilerine göre Alman şirketleri geçen yıl Türkiye’ye 20 milyar 100 milyon euro değerinde mal ihraç ederek, ihracat rakamlarını dört katına çıkardı. Almanya, Türkiye’den ise 11 milyar 700 milyon euro değerinde mal ithal etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.