“Türkiye’yi Anlama Kılavuzu” yla alışverişçiyi anlamak

Ipsos KMG araştırma verilerinin ışığında insan davranışları, markalar, iletişim ve tüketimdeki gelişmeleri Vural Çakır'la birlikte yorumladığı "Türkiye'yi Anlama Kılavuzu" programının her bölümünde farklı bir yelpazeden Türkiye insanına dokunuluyor.

17.02.2012 - 00:00 | MediaCat

Başarılarını Türkiye’yi iyi anlamaya borçlu Marketing Uzmanları’nın (Reklamcı, Yönetici, Akademisyen, Sanatçı), Ipsos KMG araştırma verilerinin ışığında insan davranışları, markalar, iletişim ve tüketimdeki gelişmeleri Vural Çakır’la birlikte yorumladığı "Türkiye’yi Anlama Kılavuzu" programının her bölümünde farklı bir yelpazeden Türkiye insanına dokunuluyor.

Türkiye’nin dününü, bugününü, yarınını anlamak için izleyebileceğiniz Türkiye’yi Anlama Kılavuzu’nu Pelin Seyhan sunuyor. Vural Çakır’ın devamlı konuk olduğu programda, diğer uzman konuklarla birlikte, Ipsos’un araştırmalarından yola çıkarak Türkiye’nin fotoğrafı çekiliyor ve pazarlama stratejileri değerlendiriliyor. 

19 Şubat Pazar günü saat 19.05’te Skytürk360’ta yayınlanacak bölümünde gündeme getirilecek konu ise "Alışveriş". Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş’ın konuk olacağı bu bölümde Ipsos KMG araştırmalarından derlenen alışveriş ve alışverişçi verileri eşliğinde bir sohbet gerçekleştirilecek.         

Türkiye’de Alışveriş ve Alışverişçiyi Anlamak

 –          Türkiye’ deki AVM sayısı hızla artıyor. 2005 yılında 106 alışveriş merkezi varken bu sayı 2011’de 302’ye çıkmış durumda.  

 –          Alışveriş merkezleri hayatımızın bir parçası haline geldi. Son bir ayda toplam nüfusun yüzde 56’sının ayda en az bir kez bir alışveriş merkezine gidiyor.

–          Alışverişçiler neye göre segmente ediliyor, fiyat avcıları, marka odaklılar, yenilikçiler, promosyon avcıları, Türkiye’de alışverişçi daha çok hangi segmentte değerlendiriliyor?

–          Türkiye’de yüzde 54’lük bir kesim planlayarak alışveriş yapıyor, sadece yüzde 23’lük bir oran ise kredi kartlarının hediye puanlarını takip ediyor

 –          Günlük alışveriş nereden yapılıyor? İndirim marketleri yükselişte, bakkalların payı azalırken pazarlar yerini koruyor.

 –          Mağaza içi aktivitelerin satın alım kararına etkisi artıyor.

 –          Alışverişte marka sadakati artıyor mu?

 Ve bunun gibi daha birçok bilgi ve soru Türkiye’yi Anlama Kılavuzu’nda cevaplarını buluyor. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.