Türkiye’nin şirketleri Kariyer Okulu’nu destekliyor

Eğitişim Kariyer Enstitüsü gençlere iş hayatına hazırlayacak eğitimler vermekle yetinmiyor. Enstitünün yeni projesi...

02.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Eğitişim Kariyer Enstitüsü gençlere iş hayatına hazırlayacak eğitimler vermekle yetinmiyor. Enstitünün yeni projesi Kariyer Okulu’nda katılımcıların kişilik envanterleri çıkarılıyor, koçluk hizmeti veriliyor ve onları iş sahibi yaparak son noktayı koyuyor.

Gençlerin meslek seçimine ve iş hayatına hazırlanmalarına yönelik eğitimler veren Eğitişim Kariyer Enstitüsü, Kariyer Okulu ile yepyeni bir uygulamaya başladı.  Kariyer Okulu gençlerin en çok kafalarını karıştıran  “Hangi meslek bana uygun?”, “CV’im nasıl olmalı?”, “Stajımı nerede yaparım?”, “Nasıl iş bulurum?” gibi pek çok soruya yanıt veriyor. Bu soruların yanıtını veren Kariyer Okulu’nda pazarlamadan girişimciliğe 5 farklı alanda eğitim veriliyor.

Kariyer Okulu’na başlarken öncelikle Thomas Kişilik Envanteri Testi’ne tabi tutulan katılımcılar kendilerini tanıyor. Test sonrası Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün koçlarıyla görüşmeler gerçekleştiren gençler hangi mesleğin kendisine uygun olduğuna karar veriyor. Seçtikleri meslek doğrultusunda Kariyer Okulu’nun pazarlama, finans, iletişim, insan kaynakları ve girişimcilik okullarından birine devam eden katılımcılara kalan  dersleri ve eğitimleri dikkatle takip etmek… 400’ün üzerinde profesyonel yöneticinin ders verdiği Kariyer Okulu’nda  Coca-Cola  Avrasya ve Afrika Grup Başkanı Ahmet Bozer, AvivaSA CEO’su Meral Eredenk, Intel Ortadoğu Türkiye Afrika Satış Müdürü Ege Ertem, İş Yatırım Menkul Değerler Pazarlama Müdürü Can Pamir, T- BOX Satış Müdürü Ahmet Eler, Turkcell Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı Mert Başar, Microsoft Türkiye Eğlence ve Cihazlar Departmanı Yöneticisi Merthan Kaleli eğitmenlerden sadece birkaçı…

TÜRKİYE’NİN ŞİRKETLERİ KARİYER OKULUNU DESTEKLİYOR
youtholding şirketlerinden Eğitişim Kariyer Enstitüsü yeni projesi Kariyer Okulu, İş Yatırım Menkul Değerler, Global Menkul Değerler, Microsoft Türkiye, Eren Holding, Mobilera, Soyak Holding, Google Türkiye gibi önde gelen firmalar tarafından destekleniyor. Söz konusu şirketlerin yöneticileri Kariyer okulu öğrencileri ile mülakat yaparak İK departmanlarına yönlendiriyor.

Aynı zamanda İŞKUR’a bağlı özel istihdam bürosu olan Eğitişim Kariyer Enstitüsü,  Kariyer Okulu sayesinde katılımcılarının ulusal ve uluslararası şirketlerle iş ve staj görüşmelerini organize ediyor. Youth Headhunting adını verdiği uygulama ile yetkinlik seviyesi yüksek genç beyinleri, uygun firmalar ile buluşturuyor.  "İşe Yerleştirme Programı" ile, "doğru işe doğru insan" felsefesinden hareketle, iyi yetişmiş, bilinç ve farkındalık düzeyi yüksek yeni mezunlar, 1-5 yıl deneyime sahip gençler büyük şirketlerdeki uygun pozisyonlara yerleştiriliyor.

İlk görüşme ise Google’la oldu. Her yıl 1 milyon CV’nin gönderildiği Google ile Eğitişim Kariyer Okulu öğrencilerinden Gülçin Sarıkaya görüştü. Önce Türkiye ofis ile görüşme yapan ardından İrlanda’daki merkez ofisle telekonferans yaparak görüştü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.