Türkiye’nin sağlık network’ü kuruluyor

Yonja Media Group'un kurucusu Kerim Baran ve cember.net'in kurucusu Çağlar Erol...

09.09.2008 - 14:07 | MediaCat

Yonja Media Group’un kurucusu Kerim Baran ve cember.net’in kurucusu Çağlar Erol, doktorsitesi.com’a ortak olarak online sağlık sektörüne girdi.

Yonja.com’un kurucusu Kerim Baran ve cember.net’in kurucusu Çağlar Erol, doktorsitesi.com’un hisselerinin bir bölümünü satın alarak online sağlık sektörüne girdiklerini açıkladılar. Yakın bir dönemde sitelerinin satışıyla internette global oyuncu haline gelen iki yatırımcı, uzun zamandan beri online sağlık sektörünü araştırdıklarını ve bu alanda önemli bir eksiklik gördükleri için yatırım yapmaya karar verdiklerini belirttiler.

Kayıtlı 2 bin 800’den fazla doktor üye ve 120 bin’in üzerinde ziyaretçi üyeye sahip olan doktorsitesi.com’un başarısıyla dikkatlerini çektiğini belirten Kerim Baran “Site 2005’ten bu yana hizmet veriyor. Alt yapısı oldukça oturmuş. Amacımız mevcut sosyal ağ yapısını kuvvetlendirmek ve hizmet alanını geliştirmek.” dedi. Çağlar Erol ise yeni yatırımlarıyla ilgili “Site şu anki yapısıyla Türkiye’nin en büyük sağlık internet sitesi. Sağlıkla ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere ve konularında uzman doktorlara çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Uzman doktorlar ayda ortalama 15 bin soruyu cevaplıyor. Bu dünya standartlarının üzerinde bir başarı. Dünyadaki sağlık sitelerindeki, popüler bazı uygulamaları hayata geçirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Doktorsitesi.com’un kurucusu Dr. Erden Asena ise ortaklıkla ilgili olarak “cember.net ile Türkiye’de iş dünyasının, Yonja ile de sosyal yaşamın internetteki en büyük ağları oluşturuldu. Kerim Baran ve Çağlar Erol kendi alanlarındaki sosyal ağ oluşturma bilgilerini ve deneyimlerini doktorsitesi.com’a aktaracaklar. Böylece Türkiye’de henüz var olmayan bir yapıya birlikte imza atacağız.” dedi. Dr. Asena, ayrıca 1 yıla kadar Türkiye’nin en kapsamlı sağlık bilgi bankasını oluşturacaklarını da açıkladı.

Doktorsitesi.com

Doktorsitesi.com; uzman doktorlarla internet kullanıcılarını biraraya getiren Türkiye’nin en büyük sağlık platformudur. Sağlıkla ilgili ihtiyaç duyulan bilgilere ve konularında uzman doktorlara ulaşmayı, çok kolay ve hızlı bir şekilde sağlamak, doktorsitesi.com’un temel misyonudur. Kayıtlı 2 bin 800‘ün üzerinde doktor üye; hem ziyaretçilerin merak ettikleri sağlık konularında gönüllü danışmanlık görevi yapmakta ve ziyaretçilerin sorularını yanıtlamakta; hem de yazdıkları bilimsel makalelerle birçok sağlık sorununa ışık tutmaktadırlar. Ayda ortalama 15 bin sorunun cevaplandığı sitede, 120 bin’in üzerinde ziyaretçi üye hem doktorlara soru sorarak, hem de kendi aralarında mesajlaşarak hastalıklar hakkında bilgi edinme ve bu konudaki tecrübelerini paylaşma imkanı bulmaktadırlar. Sağlık alanında internette lider konumda bulunan doktorsitesi.com; önümüzdeki dönemlerde bu liderliğini pekiştirmek ve tüm internet kullanıcılarının temel sağlık rehberi haline gelmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.