Türkiye’nin ilk sosyal radyosu Jelli yayında

Sistem Facebook’a entegre olduğu için dinleyicilerin aktiviteleri Facebook haber kaynaklarında yayınlanıyor.

10.12.2012 - 11:33 | MediaCat

ilk sosyal radyo jelli

Türkiye’nin dijital radyo platformu Karnaval.com ile Silikon Vadisi’nde bulunan Kaliforniya merkezli öncü teknoloji şirketi Jelli Inc., uzun soluklu bir iş birliği yaparak, bir sosyal radyo deneyimi olan Jelli’yi Türkiye’de hayata geçiriyor. Türkiye’de özel radyoculuğun 20. yılını kutlamaya hazırlanıldığı şu günlerde radyoyu ve radyoculuğu yeniden tanımlamayı amaçlayan Jelli, Karnaval.com aracılığı ile dinleyicilerle buluşuyor. Jelli ile dinleyiciler verdikleri oylar ile radyoda çalacak şarkıları belirleyip, yayını tamamen kontrol edebiliyorlar.

Kitle kaynaklı (crowdsourced) bir sosyal radyo olan Jelli, www.karnaval.com üzerinden ve iPhone ya da Android telefonlarına indirilerek dinlenebilecek.

Kullanıcılar, Jelli radyolarını dinlerken beğendikleri şarkılara “Efsane”, beğenmedikleri şarkılara ise “Rezalet” oylarını verebiliyorlar. Yayında çalacak şarkılar ise verilen bu oylara göre belirleniyor. Dinleyiciler Jelli üzerinde çalacak sıradaki şarkıyı Facebook ve Twitter aracılığı ile arkadaşları ile paylaşabiliyor, diğer Jelli üyeleri ile sohbet edebiliyor ve Jelli’de yer alan “Roket” ve “Bomba” özelliklerini kullanarak sıradaki şarkıyı daha hızlı belirleyebiliyorlar.

Çalan şarkıların kaderi dinleyicilerin elinde

Dinleyiciler çalan şarkıların kaderini verdikleri oylarla etkileyebiliyorlar. Eğer yeterli sayıdaki dinleyici çalan şarkı ile ilgili “Rezalet” oyu verirse, o şarkı anında kesiliyor ve yayından çıkıyor.

Sistem Facebook’a entegre olduğu için dinleyicilerin aktiviteleri Facebook haber kaynaklarında yayınlanıyor.

Jelli; Jelli Türkçe Pop, Jelli Türkçe Rock, Jelli Rock, Jelli Dance, Jelli Base & Hip Hop ve Jelli Metro FM olmak üzere altı farklı dijital radyo ile yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.