Türkiye’nin en popüler köşe yazarları

MediaCat'te geçtiğimiz sene Şubat ayında ilki yayınlanan ve oldukça ses getiren 'Türkiye'nin en popüler köşe yazarları' araştırmasının ikincisi sonuçlandı...

05.02.2009 - 09:57 | MediaCat

MediaCat’te geçtiğimiz sene Şubat ayında ilki yayınlanan ve oldukça ses getiren ‘Türkiye’nin en popüler köşe yazarları’ araştırmasının ikincisi sonuçlandı. Nielsen’in yaptığı araştırmada bu sene öne çıkan bazı isimler geçen sene de ön sıralardaydı. Ancak geçen sene ilk beşte yer alan bazı isimlerin bu sene ilk 10’a bile giremediğini görmek oldukça şaşırtıcı.

Toplamda dört ayrı sorunun yanıtını aradı araştırma: Türkiye’nin en çok okunan, en beğenilen, en güvenilen ve en yakın hissedilen köşe yazarları kimler? Şaşırtıcı sonuç ise Sabah gazetesinde yıllardır yazan, köşesi sadık bir okur kitlesi tarafından takip edilen ve geçen seneki araştırma sonuçlarında 4. sırada yer alan Hıncal Uluç’un dört kategoride de birinciliği kimseye kaptırmaması.

En çok okunan köşe yazarları listesi yüzde 2’ye kadar oy alan 27 yazarı içeriyor. Listeye baktığımızda en fazla yazarın Posta gazetesinden çıktığını görüyoruz. Posta gazetesinin 18 köşe yazarından 6’sı listede yer alıyor. İlk üçe giren yazarı ise yok. Posta’yı 4 yazarla Hürriyet takip ediyor. 63 köşe yazarının yazılarını düzenli olarak yayınlayan Hürriyet gazetesinin yazarları da ilk üçe girmeyi başaramamış. Hürriyet’in ardından 3. sırayı 3 farklı gazete paylaşıyor: Üçer yazarla Milliyet, Cumhuriyet ve Sabah. Geriye kalan gazeteler ise birer yazarıyla Sözcü, Radikal, Taraf, Vatan, Referans ve Tercüman. En çok okunan birinci köşe yazarı Sabah, ikincisi Sözcü, üçüncüsü ise Milliyet’ten.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.