Türkiyeli tasarımcılar ICSID üyesi oldu!

Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, International Council Of Societies Of Industrial Design üyesi oldu. Prof. Dr. Alpay Er, ICSID yönetim kuruluna seçildi.

10.11.2011 - 00:00 | MediaCat

ETMK (Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu), ICSID (International Council Of Societies Of Industrial Design) üyesi oldu. ETMK’nın ICSID üyeliği, Taipei’de 3000 tasarımcının katıldığı IDA (International Design Alliance) Kongresi’nin devamında gerçekleştirilen ICSID genel kurulunda onaylandı.

ETMK tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı’nın finansal desteği ile yürütülen ‘Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve Sanal Müze Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen ICSID üyelik başvurusu ile ETMK Türk endüstriyel tasarımının küresel rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

ICSID Genel Kurulu’na Türkiye’den ETMK İstanbul Şube Başkanı Bülent Zorlu ve ETMK Başkan Yardımcısı Gamze Güven katıldı. Ayrıca ETMK üyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alpay Er, ICSID yönetim kuruluna seçildi ve böylece ilk kez bir Türk tasarımcı ICSID Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

Dünyada endüstriyel tasarımı korumak ve tanıtmak amacıyla 1957 yılında Londra’da kurulan ICSID, bugün 60 ülkede üyeleri olan bir demokratik kitle örgütü. ICSID aynı zamanda IDA (International Design Alliance) üyesi. IDA ise endüstriyel tasarım, iletişim tasarımı ve iç mimari alanlarında uluslararası kuruluşların oluşturduğu stratejik bir girişim. IDA; ICSID, ICOGRADA (International Council of Graphic Design Associations) ve IFI (International Federation of Interior Architects/Designers) mesleki örgütlerinden oluşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.