Türkiye’den dünya modasına katkı

Met Gala'ya özel kitap Türkiye'de hazırlandı.

25.05.2017 - 17:52 | Alev Kaynak

Türkiye’den dünya modasına katkı

Türkiye’den dünya modasına katkıNew York Metropolitan Museum of Art (The Met) her yıl mayıs ayının ilk pazartesi günü sanat, popüler kültür, medya ve moda dünyasını ağırlayan eşsiz bir gala düzenler: The Met Gala.

Gelirleri, müze çatısı altındaki The Fashion Institute’a bağışlanan galanın ev sahibi de Condé Nast Artistik Direktörü ve Vogue USA Genel Yayın Yönetmeni Anna Wintour olur. Met Gala, aynı zamanda her yıl belirlenen farklı bir tema etrafında hayata geçirilen bir moda sergisinin başlangıcını duyurur. Bu yıl, bu tema, Japon tasarımcı Rei Kawakuba’yı onurlandırmak üzere, kurucusu olduğu moda markası Comme des Garçons’a yönelik oldu. Sergi, böylelikle Yves Saint Laurent’den sonra ilk kez yaşayan bir tasarımcıya yer veriyordu.

Türkiye’den dünya modasına katkı

Met Gala ile başlayan sergi için özel olarak hazırlanan kitapsa, Ofset Yapımevi’nden, İstanbul’dan geldi. 40 bin adet üretilen kitap, ABD’ye de ihraç edildi.

Rei Kawakuba’nın tasarımlarının ardındaki felsefeyi ve yaratım sürecini, ünlü tasarımcının işleri ve sözleriyle okurlarına sunan yapıt, Newyork Times tarafından da “sıradışı” olarak tanımlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.