Türkiye’den 3 girişimci Endeavor Girişimcisi seçildi

Etkin Girişimciliği Destekleme Derneği Endeavor, bu yıl Ürdün’de 17-19 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşen 40. Uluslararası Seçim Paneli’nde yeni girişimcilerini seçti.

21.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Etkin Girişimciliği Destekleme Derneği Endeavor, bu yıl Ürdün’de 17-19 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşen 40. Uluslararası Seçim Paneli’nde yeni girişimcilerini seçti. Yedi ülkeden katılan girişimciler arasından Türkiye’nin ülke adayları Magnet Digital, SocialWire ve Peak Games Endeavor Girişimci Şirketi ünvanını elde eden şirketler arasındaydı.

Endeavor Girişimcilerini belirleyen yedi farklı ülkeden 18 panelist arasında Türkiye’den Doğuş Grubu CEO’su Ferit Faik Şahenk ve Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. CEO’su Vuslat Doğan Sabancı diğer ülkelerden ise Aramex International’ın Kurucusu ve CEO’su Fadi Ghandour, Gilt Groupe Yönetim Kurulu Başkanı Susan Lyne ve Microsoft’un Araştırma Direktörü Stefan Weitz gibi önemli isimler bulunuyordu.

Gelişmekte olan ülkelerde ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla etkin girişimcileri tespit edip destekleyen uluslararası bir sivil toplum örgütü olan Endeavor’ın Uluslararası Seçim Paneli’nde toplam yedi ülkeden 16 şirketi temsilen 32 girişimci değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Ersan Özer şirketi Magnet Digital, Selçuk Atlı, Barış Can Daylık ve Deniz Oktay şirketleri SocialWire ve Hakan Baş ve Sidar Şahin de şirketleri Peak Games ile Endeavor Girişimcisi ünvanını elde etti. Türkiye’den katılan tüm ülke adaylarının Endeavor’ın uluslararası panelinden geçmiş olması gurur vericiydi.

SEÇİMDE YEDİ FARKLI ÜLKE’DEN 18 PANELİST YER ALDI

17-19 Ekim 2011 tarihleri arasında Ürdün’de yapılan 40. Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde yer alan 18 panelist A.B.D., Arjantin, Lübnan, Ürdün, Mısır, Şili ve Türkiye olmak üzere toplam yedi farklı ülkeden üst düzey yönetici, yatırımcı, girişimci ve iş adamlarından oluştu. Girişimci şirketleri değerlendiren panelistler arasında Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyelerinden Doğuş Grubu CEO’su Ferit Faik Şahenk ve Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. CEO’su Vuslat Doğan Sabancı, Endeavor Danışma Kurulu Üyelerinde ise Atlas Kurumsal Finans Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ünsal vardı. Ayrıca seçilen Türk girişimcileri değerlendiren panelistler arasında Aramex International’ın Kurucusu ve CEO’su Fadi Ghandour, Gilt Groupe Yönetim Kurulu Başkanı Susan Lyne ve Microsoft’un Araştırma Direktörü Stefan Weitz gibi önemli isimler de vardı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.