Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’lar satıldı

Süzer Grubu her iki markayı 1988 yılından bu yana Turkent çatısı altında işletiyordu.

22.04.2013 - 18:01 | MediaCat

KFC ve Pizz Hut satıldı

Dünyanın en büyük restoran firması konumunda bulunan Yum! Restaurants International, Türkiye’de faaliyet gösteren KFC ve Pizza Hut’ı franchise iş ortağı Süzer Grubu’ndan satın aldı. Süzer Grubu her iki markayı 1988 yılından bu yana Turkent çatısı altında işletiyordu.

Yum! Restaurants International CEO’su Micky Pant, “Bu satın alma, yüksek büyüme hızına ve yüksek getiriye sahip işletmelerdeki mülkiyet payımızı artırmaya yönelik stratejimizi daha da ileri götürüyor” dedi. Pant, 4 yıl boyunca Kanada’da markaların genel müdürlüğünü yürüten Sabir Sami’nin satın almanın ardından Türkiye’deki KFC ve Pizza Hut’ın Ülke Genel Müdürlüğü’ne atandığını söyledi.

Yum! Brands Inc., 125’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren 39 bini aşkın sistem restoranı ile dünyanın en büyük restoran firması konumunda bulunuyor. Firmanın restoran markaları olan KFC, Pizza Hut ve Taco Bell tavuk, pizza ve Meksika yemeği kategorilerinde dünyada lider konumda yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.