Türkiye yine ödülsüz dönüyor

Bu yıl 54.’sü yapılan Cannes Lions Uluslararası Reklamcılık Festivalinden Türkiye yine ödülsüz dönüyor.

21.06.2007 - 17:34 | MediaCat

Bu yıl 54.’sü yapılan Cannes Lions Uluslararası Reklamcılık Festivalinden Türkiye yine ödülsüz dönüyor. Daha önce sonuçları açıklanan kategorilerde Türkiye’den kısa listelere girmeyi başaran işler herhangi bir ödül alamamıştı. Bugün, festivalin en önemli kategorisi olan Film’in de kısa listesi açıklandı. Bu kategoriye Türkiye’den 29 iş katılmıştı ama kısa listede Türkiye’den hiçbir iş yer almıyor. Böylece Türkiye’nin ödülsüz döneceği kesinleşmiş oldu.

Türkiye bu yılki festivale 189 işle katıldı. Bunlardan ikisi Outdoor kategorisinde, ikisi Siber kategorisinde, ikisi Basın kategorisinde, biri de Medya kategorisinde olmak üzere 7 iş kısa listelere kalarak finalistler arasında yer aldı, ancak hiçbiri ödüle ulaşamadı. Türkiye geçtiğimiz yılki Cannes Lions Festivalini de ödülsüz kapatmıştı.

ÖDÜLLER CUMARTESİ DAĞITILACAK

Cannes Reklam Festivali’nin en eski ve sonucu en çok merak edilen kategorisi olan Film’in jüri başkanlığını DDB Worldwide’ın CEO’su Bob Scarpelli yapıyor. Scarpelli aynı zamanda Basın kategorisinin de başkanlığını üstlenmişti. Film jürisi değerlendirmesini tamamladıktan sonra Cumartesi günü (23 Haziran) yapılacak kapanış töreniyle Film kategorisinin ödülleri dağıtılacak.

Festivalde çığır açıcı reklam çalışmalarına verilen Titanyum Ödülü ile bu yıl ilk kez verilecek olan Entegre Ödülü de Cumartesi günü verilecek. Bu kategorilerin başkanlığını ise Crispin Porter + Bogusky’nin kreatif şefi Alex Bogusky yapıyor.

Cumartesi günü yapılacak kapanış töreninde ayrıca, alınan tüm ödüllerin puanlandırılmasıyla yılın ajansı seçilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.