Türkiye Yellow Pages portallarının adı değişti

Yerel Arama Şirketi Turkey Yellow Pages LLC online ve mobile portallarını...

02.12.2008 - 10:25 | MediaCat

Yerel Arama Şirketi Turkey Yellow Pages LLC online ve mobile portallarını Yellow.com.tr olarak değiştirdiğini duyurdu.

2008’in ilk aylarında Türkiye pazarına giriş yapan Yellow Pages markası , Türkiye’de geniş, sadık bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Yellow.com.tr ile Türkiye Yellow Pages faaliyetlerinin kullanıcılara daha doğru bir şekilde aktarılması amaçlanmıştır.

Al Wahda-Express Grup Şirketleri, Bilgi ve İnternet Servisleri Bölge Direktörü Trevor Nadeau, Türkiye’de gerçekleştirdikleri isim değişikliğinin, grup şirketleri arasında bir ilk olduğunu söyledi. “5 ülkede 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösterip, her yıl milyonlarca Yellow Pages rehberi basmaktayız.
Türkiye’de ise sadece online ve mobile olarak hizmetlerimize devam ediyoruz bu sebeple, Yellow.com.tr. faaliyet alanımızı daha doğru bir şekilde ifade etmemize yardımcı olmaktadır”.

Yellow Pages faaliyetlerinin 100 yılı aşkın süredir, 100’den fazla ülkede devam ettiğini belirten Türkiye Yellow Pages Satış Direktörü Göktuğ Okan Oğuz, pazarda güçlü bir konumda olan ve 2 milyar dolarlık büyük bir gelire sahip Yellow Pages Avusturalya ‘nın da Yellow Pages yerine Yellow kullanmayı tercih ettiklerini belirtti.

Göktuğ Okan Oğuz, “Türkiye’de 26 milyondan fazla Internet kullanıcısı ve 62 milyonun üzerinde GSM abonesi var. Yerel arama hizmetinin Türkiye şartlarında daha hızlı gelişebilmesi için isim değişikliğinin büyük rolü olduğunu düşünüyoruz. ” diye devam eden Oğuz, hatırlanması daha kolay ve kısa olan Yellow.com.tr URL adresinin aynı zamanda Yellow Pages online ve mobil sayfalarının ziyaret trafiğini arttıracak stratejik bir değişiklik olduğunu belirtti.

Aralık 2008 süresince Türkiye Yellow Pages tarafından gerçekleştirilen bu markalaşma sürecini tüm Türkiye başta olmak üzere dünya da yakından takip edebilecek. Radyo spotları, outdoor çalışmaları, ve doğrudan pazarlama aktiviteleri gibi çeşitli pazarlama çalışmaları aracılığı ile dünyanın en güvenilen markası tüketicilere ulaşacaktır.

İstanbul’da kurulu olan Turkey Yellow Pages LLC, Yellow Pages markalı ürünlerinin Türkiye’deki resmi yayımcısıdır. Turkey Yellow Pages LLC, Yellow Pages™ ve Walking Fingers & Design™, YellowPages.com.tr, Yellow.com.tr markalarının Türkiye’deki tek sahibidir. Turkey Yellow Pages LLC, Al Wahda-Express Grup Şirketleri’nin bir parçasıdır. 1986 yılında kurulan Al Wahda-Express Grup Şirketleri Türkiye’de dahil olmak üzere toplam 5 ülkede basılı, online ve mobil Yellow Pages rehberlik hizmetleri vermekte ve yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.