Türkiye, online kuponda en büyük beşinci pazar oldu

Groupon’un Nisan ayında hizmete soktuğu Türkiye sitesi Şehirfirsati.com, toplam 22 ülkede...

04.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Amerika merkezli indirimli online alışveriş devi Groupon’un Nisan ayında hizmete soktuğu Türkiye sitesi Şehirfirsati.com, toplam 22 ülkede 88 şehirde hizmet veren Groupon’un en büyük 5. pazarı halinde geldi. Türkiye sitesi, Şehirfirsati.com, 5 ayda 710.000 üyeye ulaşarak üyelerine 10.000.000 TL tasarruf ettirdi.

Türkiye’de Şehir Fırsatı.com’dan alışveriş yapanların yüzde 70’i kadın, yüzde 30’u erkek!
Şehir Fırsatı Genel müdürü Emre Ekmekçi: “Her fırsatın farklı hedef kitlesi var. Ama özellike ramazan döneminde iftar çok ilgi gördü. Ayrıca masaj, spa gibi stres giderici fırsatların da iyi sattığını görüyoruz. İnsanların normalde yapmadıkları, akıllarına gelmeyen, varlığından haberdar olmadıkları aktivite fırsatları sunduğumuz zaman (helikopterle İstanbul’un üzerinde geçme) çok kısa bir zaman zarfında üst limite ulaştığımızı görüyoruz. Ayrıca e-ticarete yeni bir denge getirdik. Türkiye’de normalde internetten alışveriş yapan kitle yüzde 70 oranla erkek. Bize baktığınızda yüzde 70 kadın – yüzde 30 gibi bir dağılım var. Kadınları internetten alışverişe alıştırdık”

Türkiye’de Nisan ayından beri 710.000 üyeye ulaşan ve üyelerine 10.000.000 TL tasarruf ettiren Şehir Fırsatı.com,  dünyanın Youtube’dan sonra en hızlı büyüyen şirketi ilan edilen Groupon’un Türkiye sitesi.Dünyada 22 ülkede 88 şehirde olmak üzere  13 milyon üyeye ulaşan Groupon, Morgan Stanley’nin raporuna göre 2010’da 500 milyon dolar ciroyu aşmak üzere.  Groupon, Youtube’dan sonra dünyada 1 milyar dolar ciroyu en hızlı geçen 2. internet şirketi olarak tarihe geçti.Groupon’un Türkiye sitesi www.sehirfirsati.com ’ un yaklaşık 710.000 kayıtlı üyesi bulunmakta. 5 ay gibi kısa bir sürede 150.000 adet indirim kuponu satan Şehir Fırsatı, Türkiye’de hizmete girdiği Nisan ayından beri üyelerine toplam 10.000.000  TL tasarruf ettirdi! Türkiye’de siteden alışveriş yapanların yüzde 70’i kadın, yüzde 30’u erkek!

Internet üzerinden indirimli alışveriş avına yepyeni bir boyut kazandıran Andrew Mason bir gecede yarattığı online kolektif satınalma web sitesi olan Groupon.com ile dünyanın en hızlı büyüyen internet  şirketini hayata geçirdi. Groupon, Youtube’dan sonra dünyada 1 milyar dolar ciroyu en hızlı geçen 2. internet şirketi olarak tarihe geçti. Üyelerinin yapmayı, görmeyi, yemeyi, deneyimlemeyi sevdiklerini olabilecek en iyi fırsatlarla sunmak için çalışan genç, yenilikçi, dinamik ve eğlenceli bir ekipten oluşan Groupon,  yeme-içmeden eğlenceye, güzellikten sağlığa, sinemadan kültür sanata %90’a varan indirimlerle her gün farklı şehir fırsatları sunuyor. Şehrin en iyi yeme, içme, spor, güzellik, wellness, spa, kültür, sanat ve şehir fırsatları sunan Groupon’un Türkiye sitesi ww.sehirfirsati.com da, Türkiye’nin 81 ilinde  üyelerine şehirlerini yarı fiyatına yaşamalarını sağlıyor.Kısa sürede 13 milyon üyeye ulaşan Groupon, Morgan Stanley’nin raporuna göre 2010’da 500 milyon dolar ciroyu aşmak üzere. Ebay, Amazon, Yahoo, AOL ve Google gibi internet fenomenleri bile bu kadar kısa sürede böyle bir büyüme başarısı yakalayamadı. 17 ayda 1.35 milyar dolar değere ulaşan Groupon’a kısa süre önce Facebook ve Zynga gibi şirketlere yatırım yapan Digital Sky Tecnologies  135 milyon dolar yatırım yaptı. Bugüne kadar Groupon’un rekor fırsatı , 50 dolarlık GAP hediye çekinin yüzde 50 fırsatla 25 dolara satılmasıydı. 12 saatte 441.000 kupon satıldı ve 11.025.000 dolar kazanç sağlandı!

Groupon 17 ayda Amerika’nın 88 şehrine ve Türkiye de dahil olmak üzere 22 ülkeye yayıldı!
2.5 milyon Euro yatırımla Türkiye’de Nisan ayından beri faaliyet gösteren Groupon’un Türkiye markası www.sehirfirsati.com, Türkiye’nin 81 ilinde yeme-içmeden eğlenceye, güzellikten sağlığa, sinemadan kültür sanata yüzde 90’a varan indirimlerle şehir fırsatları sunuyor.

ŞehirFirsati.com’un bugün Türkiye çapında yaklaşık 710.000 kayıtlı üyesi bulunmakta. 4 ay gibi kısa bir sürede 150.000 adet indirim kuponu satan Şehir Fırsatı, Türkiye’de hizmete girdiği Nisan ayından beri üyelerine toplam 10.000.000  TL tasarruf ettirdi. Türkiye’de bugüne kadar satılan fırsatların yüzde 40’ı  yemek, yüzde 40’ı güzellik, yüzde 20’si aktivite fırsatlarından oluşuyor. Şehir Fırsatı Groupon Türkiye genel müdürü Emre Ekmekçi  sitenin Türkler tarafından yoğun ilgi gördüğünü belirtiyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Her fırsatın farklı hedef kitlesi var. Ama özellike ramazan döneminde iftar çok ilgi gördü. Ayrıca masaj, spa gibi stres giderici fırsatların da iyi sattığını görüyoruz. İnsanların normalde yapmadıkları, akıllarına gelmeyen, varlığından haberdar olmadıkları aktivite fırsatları sunduğumuz zaman (helikopterle İstanbul’un üzerinde geçme) çok kısa bir zaman zarfında üst limite ulaştığımızı görüyoruz. Ayrıca e-ticarete yeni bir denge getirdik. Türkiye’de normalde internetten alışveriş yapan kitle yüzde 70 oranla erkek. Bize baktığınızda yüzde 70 kadın – yüzde 30 gibi bir dağılım var. Kadınları internetten alışverişe alıştırdık. Özellikle e-commerce’de büyük şehirler haricinde daha küçük şehirlerin de aktif bir şekilde alışveriş yaptığını gözlemliyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.