Türkiye, Milli Takım coşkusunu Turkcell’le yaşadı

Türkiye, EURO 2008’de tarihi bir başarıya imza atarken Milli Takımlar’ı 2002’den beri...

26.06.2008 - 17:14 | MediaCat

Türkiye, EURO 2008’de tarihi bir başarıya imza atarken Milli Takımlar’ı 2002’den beri destekleyen Turkcell, Avusturya ve İsviçre’deki tribün coşkusunu yaptığı etkinlikler ve sunduğu mobil servislerle Türkiye’ye taşıdı. Turkcell, Türkiye’nin her golü için hediye ettiği dakika/kontörle binlerce abonesine 143.565 dakika ve 2.837.250 kontör kazandırdı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın tarihi bir başarı elde ettiği EURO 2008 boyunca Turkcell’in etkinlik ve hizmetleri maçlardaki tribün coşkusunu Türkiye’ye taşıdı. UEFA EURO 2008 Resmi İçerik Sağlayıcısı Turkcell’in şampiyonaya özel “EURO 2008 Haber Paketi” ve “Goller Cepte” servisleri büyük talep görürken, Türkiye’nin farklı şehirlerinde 10 binlerce kişi Turkcell tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde maçları tribündeki gibi izleme olanağı buldu.

Cep telefonlarına 50 milyona yakın gol görüntüsü ve bilgi mesajı

Turkcell, EURO 2008’in mobil mecradaki resmi içerik sağlayıcısı olarak futbolseverlere hizmetler sunarken şampiyona sırasında bu servisler kapsamında yaklaşık 50 milyon gol görüntüsü ve bilgi mesajı gönderildi. Maçlardaki gollerin video olarak izlenmesini sağlayan “Goller Cepte” servisi kapsamında yaklaşık 12 milyon gol görüntüsü cep telefonlarına gönderildi; şampiyonaya ilişkin son dakika haberleri, güncel gelişmeler, teknik direktör yorumları ve maç sonuçlarının SMS’le alınmasını sağlayan “EURO 2008 Haber Paketi” kapsamında ise paket üyelerine yaklaşık 35 milyon gönderim yapıldı. Bunların dışında, 25 Haziran 2008 tarihine kadar turkcell-im EURO 2008 WAP sayfaları 800 bine yakın ziyaret aldı.

Turkcell Kuruçeşme Arena on binleri ağırladı

Turkcell ayrıca EURO 2008 süresince maçların özel olarak düzenlenmiş mekânlarda, tribün atmosferinde seyredilmesi için çeşitli organizasyonlar gerçekleştirdi. Şanlıurfa, Sinop ve Sivas’ta kitlelerin bir araya gelebileceği merkezler oluşturuldu. Kurulan dev ekranlar ve maçlardan önce düzenlenen gol yarışması gibi etkinliklerle vatandaşların hem keyifli anlar geçirmesi hem de maçları tek yürek halinde izlemesi sağlandı. Bu üç şehirde gerçekleştirilen organizasyonlara toplam 10 bin kişi katıldı. Ayrıca Milli Takım’ın Portekiz, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Almanya karşılaşmaları Turkcell Kuruçeşme Arena’da dev ekranda gösterildi. Yaşar, Bengü, Kıraç, Mor ve Ötesi, Teoman konserleri izleyicileri maçlar öncesinde coşturdu. Turkcell Kuruçeşme Arena’daki bu organizasyonlara yaklaşık 40 bin kişi katıldı.

Gollerle birlikte cep telefonlarına bedava dakika ve kontör yağdı

Turkcell, şampiyona sırasında Türk Milli Takımı’nın attığı her gol için golün atıldığı ülkelerde bulunan müşterilerine 5 dakika ya da 250 kontör hediye etti. Bu uygulama sonucunda beş maç boyunca Avusturya ve İsviçre’de bulunan 15 bin Turkcell müşterisine 143.565 dakika ve 2.837.250 kontör hediye edildi.

Milli Takım’ın tüm iletişim giderlerini Turkcell karşıladı

EURO 2008 boyunca sunduğu mobil hizmetlerle Milli Takım’la Türkiye arasındaki iletişimi her an canlı tutan Turkcell, ayrıca şampiyona boyunca Milli Takım’ın tüm iletişim giderlerini karşıladı.

Öztürkler: “Sonuçlar bizim için iki kat anlamlı”

Spor ve teknolojinin imkanlarını birleştirerek farklı hizmetler geliştirip, müşterilerine sunduklarını belirten Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkiler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, EURO 2008 süresince gerçekleştirilen etkinlik, hizmet ve iletişim faaliyetlerinin tümünden çok iyi sonuç aldıklarını belirtti. Öztürkler, “Milli Takım’ın Ana Sponsoru olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetler sportif başarıyla birleşince daha da etkili oldu. Şunu da belirtmek gerek ki, 2002’den bu yana Milli Takım’a verdiğimiz destek spora yapılan bilinçli ve uzun vadeli bir yatırım olduğu için, EURO 2008’de kazanılan sportif başarı bizim açımızdan iki kat anlamlı oldu. Sunmuş olduğumuz mobil hizmet paketleri ve servisleriyle Milli Takım coşkusunu tüm Türkiye’ye farklı platformlarda yaşattık” dedi. Öztürkler, Turkcell’in spora verdiği desteği bundan sonra da kararlılıkla sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.