Türkiye, CSR Europe’un AB ülkeleri dışındaki ilk üyesi oldu…

Avrupa Birliği ülkelerindeki kurumsal sosyal sorumluk projeleri yürüten şirketlere destek veren

22.02.2008 - 12:38 | MediaCat

Avrupa Birliği ülkelerindeki kurumsal sosyal sorumluk projeleri yürüten şirketlere destek veren ve 1995 yılında Avrupa Parlamentosu Başkanı Jacqus Delors’a yapılan başvuru ile kurulan Corporate Social ResponsibilityEurope(Kurumsal Sosyal Sorumluluk Avrupa) Türkiye’yi üye olarak kabul etti. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Derneği, 14 -15 Şubat 2008 tarihlerinde Prag’da yapılan ülke ortakları toplantısında “Avrupa Birliği üye ülkeler dışında üyeliğe kabul edilen ilk ülke derneği” olarak açıklandı.

CSR Europe, Avrupa Birliği ülkeleri içinde faaliyetlerini Kurumsal Sosyal Sorumluluk üzerine çalışan çeşitli organizasyonlara ülke ortağı (partner) olarak kurduğu ağ ile ortak çalışmalar yürütüyor. CSR Europe, kuruluşunda dünyanın önde gelen 70 büyük şirketini üye olarak kabul ederek ve bu şirketlerle birlikte çeşitli projelere imza attı. Kurum bugün itibariyle üye ülkelerle birlikte Avrupa’nın önde gelen 2000 şirketini bu ağ içine dahil etmeyi başardı.

Türkiye AB dışından ilk üye

CSR Europe’un 14 -15 Şubat 2008 tarihlerinde Prag’da yapılan ülke ortakları toplantısında KSS Derneğinin diğer ülkelere üyelik duyurusu yapıldı. Bu toplantıda Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler katılımcılara Türkiye’de Kurumsal Sosyal Sorumluluğun durumu ve yapılan başarılı projeler hakkında bilgi verdi.

KSS uzmanları Türkiye’de buluşacak

Türkiye KSS Derneği, ayrıca bu toplantıda CSR Europe yönetimine her yıl düzenlenen “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazarı (CSR Market Place) etkinliğini 2009 Haziran ayında Türkiye’de yapılmasını teklif etti. Bu etkinlikte birbirinden farklı KSS projeleri ve çözümleri ortak platformda bir araya geliyor ve projeye destek verecek kurumlarla buluşması sağlanıyor. CSR Europe yönetimi Türkiye KSS Derneği Başkanı Serdar Dinler’in bu önerisini kabul ederek, CSR Market Place toplantısının Haziran 2009 tarihinde Türkiye’de yapılmasına karar verdi.

Türkiye KSS Derneği Başkanı Serdar Dinler, Türkiye – AB ilişkilerinin nerdeyse durma noktasına geldiği bir dönemde Türkiye KSS Derneğinin benzeri sivil toplum örgütlerinin AB ile ilişkilerini hızla sürdürüyor olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.