Türkiye’ye 300 milyon TL getirecek

Turkcell’in ana sponsorluğunda ülkemizde gerçekleşecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası...

23.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell’in ana sponsorluğunda ülkemizde gerçekleşecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, hem ülkemizin tanıtımı hem de ekonomisi için bulunmaz fırsatlar sunuyor. 28 Ağustos-12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek maçlar için ülkemize 100 bin turist gelmesi ve şampiyona süresince toplam 159 Milyon 500 bin Euro’luk (yaklaşık 300 milyon TL) dev bir ekonomi oluşması bekleniyor.

Turkcell, Türk sporuna verdiği desteği Basketbol Milli Takımı ana sponsorluğunun yanı sıra Türkiye’de yapılacak 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’na da ana sponsor olarak devam ettiriyor. 28 Ağustos-12 Eylül tarihlerinde 24 ülkeden basketbol takımının katılımıyla gerçekleşecek şampiyona, ülkemize sağlayacağı tanıtım fırsatının yanı sıra yaratacağı ekonomiyle de Türkiye adına büyük önem taşıyor. Konaklama, ulaşım, bilet satışları, turist harcamaları, tesis yatırımları, aktiviteler, sponsorluklar, reklamlar ve operasyon kalemlerinde yapılacak harcamalarla şampiyonanın yaratacağı ekonominin yaklaşık 300 milyon TL (159 milyon 500 bin Euro) olması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.