Türkiye’ye 1 Altın Epica

Dünyanın en saygın reklamcılık yarışmalarından Epica Awards'da Epica Gold (Altın Epica) ödülüne basın dalında Türkiye'den

29.11.2007 - 08:09 | MediaCat

Dünyanın en saygın reklamcılık yarışmalarından Epica Awards’da Epica Gold (Altın Epica) ödülüne basın dalında Türkiye’den DDB&Co. reklam ajansı layık görüldü.

Epica Awards’un 21 yıllık tarihinde ilk kez Türkiye’den bir reklam ajansının alkollü içecek reklamları kategorisinde altın ödüle layık görüldüğü yarışmaya bu yıl 45’i aşkın ülkeden 6 bine yakın reklam kampanyası katıldı.

Pahalılığıyla meşhur Petrus’dan Johnnie Walker’a, Absolut’tan Budweiser’a kadar dünyanın en ünlü alkollü içecek markalarının reklamlarını geride bırakarak birinciliğe layık görülen Villa Doluca reklamlarında, rakı, bira, viski ve hatta votka kadehleri şarapla dolu gösteriliyor ve “Şarap sevmeyenlerin bile sevebileceği kadar iyi bir şarap” fikri vurgulanıyor.

Kazandıkları ödül hakkında görüşünü aldığımız, kampanyanın kreatif direktörü Karpat Polat şöyle konuştu: “3. Altın Epica ödülümüzü kazanmış olmamıza rağmen ilkindeki heyecanı ve mutluluğu yaşadık. Alkollü içecekler, dünyaca ünlü pek çok markanın, başarılı reklamlarıyla kıyasıya rekabet ettiği bir alan. Kampanyamızın, Villa Doluca Neo’nun farkını ve faydasını çok iyi ortaya koyduğunu düşünüyorum.”

Yarışmaya, bu yıl Türkiye’den toplam 19 reklam ajansı 2007 yılı içinde yaptıkları kampanyalarla katıldı ve dördü finale kaldı. İki reklam kampanyasıyla finale kalan ve bir kampanyasıyla altın ödüle layık görülen DDB&Co. reklam ajansı Epica’daki en başarılı Türk reklam ajansı olurken, Türkiye’den Concept ve Markom Leo Burnett reklam ajansları da birer kampanyalarıyla finale kaldı. DDB&Co. reklam ajansı geçtiğimiz yıl da yine Epica Awards’da Cafe Del Mondo kampanyasıyla alkolsüz içecekler kategorisinde Altın Epica ödülü almıştı.

Epica Awards’ın ödül töreni 11 Ocak 2008’de Stockholm’de gerçekleşecek.


Türkiye’ye Altın Epica getiren kampanyanın künyesi

Reklamveren : Doluca
Reklam ajansı : DDB&Co.
Kreatif direktör : Karpat Polat
Reklam yazarı : Karpat Polat
Sanat yönetmeni : Ali Batı, Burak Kunduracıoğlu

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.