Türkiye’nin PR’ı Orhan Pamuk ile yapılacak

Türkiye’nin yurt dışı tanıtımı için düzenlenecek halkla ilişkiler faaliyetlerinde, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk yer alacak. Türkiye gazetesinin haberine

26.02.2007 - 12:06 | MediaCat

Türkiye’nin yurt dışı tanıtımı için düzenlenecek halkla ilişkiler faaliyetlerinde, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk yer alacak.

Türkiye gazetesinin haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Orhan Pamuk’un Türkiye’nin ülke imajının artması için kullanılacağını, ayrıca Papa’nın ziyaretinin de tanıtım faaliyetlerinde değerlendirileceğini söyledi. Yazar, Türkiye’in tanıtımı çerçevesinde internet arama motorlarının da kullanılacağını ifade etti.

Yazar’ın verdiği bilgiye göre, Ocak ayından itibaren Avrupa televizyonlarında dönmeye başlayan Türkiye’nin tanıtım filmlerine ek olarak önümüzdeki günlerde İstanbul’un tanıtım filmi de yayına girecek.

Eurovizyon Şarkı Yarışması’nda da etkin bir tanıtıma hazırlanan Türkiye, Finlandiya’da gerçekleşecek yarışma öncesinde Türk gecesi ve Türk haftası düzenlenmesini planlıyor.