Türkiye’nin kırmızı üzümden üretilen ilk ve tek rakısı

Üzümün kendine has yumuşak tadı ve aromasını ortaya çıkarması için sadece tek bir üzüm tipine sadık...

16.06.2008 - 11:03 | MediaCat

Üzümün kendine has yumuşak tadı ve aromasını ortaya çıkarması için sadece tek bir üzüm tipine sadık kalınarak üretilen Mest Rakı, Türkiye’nin ‘kırmızı üzümden yapılan ilk ve tek rakısı’ını rakıseverlere sunuyor.

Türkiye’yi monosepaj rakı (tek üzümden üretilen rakı) kavramıyla tanıştıran Mest, rakı kategorisinde ayrışan çok özel lezzetiyle kısa zamanda rakıseverlerin gönlünde farklı bir yer edindi. “Üzümüne Sadık Rakı” sloganı ile yola çıkan Mest Rakı, Misket ve Sultaniye çeşitlerinden sonra şimdi de Türkiye’nin ‘ilk ve tek kırmızı üzüm rakısı’ Mest Boğazkere ile rakıseverlere, benzersiz bir keyif yaşatacak.

Yumuşak içimiyle Türk rakıseverlerin gönlünü kısa zamanda fetheden Mest Rakı, rakı dünyasına yepyeni bir lezzet, yepyeni bir keyif sunuyor… Türkiye’nin kırmızı üzümden üretilen ilk ve tek rakısı olan Mest Boğazkere, rakıseverlere Boğazkere üzümünün benzersiz aroması ve Mest Rakı’nın kendine has yumuşak tadını birarada sunuyor. Mest Boğazkere, dünyanın en seçkin kırmızı üzüm çeşitleri arasında yer alan Boğazkere kırmızı üzümüne yüzde yüz sadık kalarak, tek tip üzüm çeşidiyle üretiliyor.

Tek tip üzüm çeşidiyle üretilen Mest’in bu sayede tadı daha rafine, içimi daha keyifli. Kalitesi ve ağızda bıraktığı eşsiz tatla içki kültüründe özel bir yeri bulunan Mest Rakı, Boğazkere çeşidiyle rakı kültürümüze de yeni bir lezzet getirmeyi ve özellikle kadın rakı tutkunları arasında kendine özel bir yer edinmeyi hedefliyor.

Mest Rakı’nın Mest Boğazkere’nin yanı sıra yaş üzümden yapılan iki çeşidi daha bulunuyor: Mest Misket ve Mest Sultaniye. Mest ile tüketici ilk defa rakıda istediği üzüm tipini seçebiliyor. Mest Sultaniye, Denizli yöresinin Sultaniye üzümlerinden, Mest Misket ise İzmir yöresinin meşhur Misket üzümlerinden üretildi. Sadece Boğazkere üzümlerine sadık kalarak üretilen Mest Boğazkere, Fransa’dan getirilen özel şişesinde rakıseverlerle buluşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.