Türkiye’nin ilk ‘online perakende kataloğu’ yayında

Perakende Bilgi Evi (PEBEV) sektöre sunduğu fark yaratan hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Geçen sene Türkiye’nin ilk market ve tedarikçiler kataloğunu hazırlayan PEBEV, bu sene benzer konsepteki kataloğunu elektronik olarak yayınlıyor.

06.08.2007 - 14:23 | MediaCat

Perakende Bilgi Evi (PEBEV) sektöre sunduğu fark yaratan hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Geçen sene Türkiye’nin ilk market ve tedarikçiler kataloğunu hazırlayan PEBEV, bu sene benzer konsepteki kataloğunu elektronik olarak yayınlıyor. İçeriğinde perakende sektörüne ait güncel bilgiler yer alan PEBEV Perakende Kataloğu, Türkiye`nin ilk ve tek elektronik ve sorgulanabilir kataloğu olma özelliğini taşıyor. Katalogda temel kartvizit bilgileri dışında, firmanın tüm altyapısı ve yönetimine ait bilgiler yer alıyor.

Perakende sektörünün ilk marketler ve tedarikçiler kataloğu Perakende Bilgi Evi tarafından geçtiğimiz yıl yayınlanmıştı. Titiz bir hazırlık sürecinin ardından piyasa sürülen Market 2006’nın ardından, en güncel bilgilerin yer aldığı “PEBEV Perakende Kataloğu”, www.perakendekatalogu.com 16 Temmuz 2007 itibariyle yayında. Katalog, sektörün aktörleri için yine çok yararlı bir başvuru kaynağı olacak. Elektronik ortamda yayınlanan Perakende Kataloğu’nun en büyük özelliği, detaylı arama seçeneğiyle istenilen özelliklerde firmaları sıralaması ve tedarikçilerin perakendeciye, perakendecilerinde tedarikçiye ulaşımını mümkün olduğunca kolay hale getirmesi.

Market Dergisi, Mağaza Butik Dergisi, Lojistürk Dergisi, Perakende.org internet sitesi ve eğitim çalışmalarıyla 14 yıldır perakende sektörüne hizmet veren Perakende Bilgi Evi sektöre verdiği hizmetleri PEBEV Perakende Kataloğu ile bir kez daha taçlandırıyor.

Elektronik Kataloğun Üstünlükleri

PEBEV Perakende Kataloğu, geleneksel kataloglar ile karşılaştırıldığında bir çok üstünlük taşıyor. Ancak hemen belirtilmesi gerekir ki; elektronik katalog, her şeyden önemlisi çevreci bir katkı sağlıyor. Küresel ısınmanın yakıcı tehdidinin tüm dünya tarafından algılanmaya başlandığı günümüzde, daha az kağıt tüketimi dünyanın geleceği açısından hayati önem taşıyor. Katalog, bu sosyal sorumluluğun göz önünde bulundurulmuş olmasının da bir sonucu.

Bunun dışında, elektronik kataloğun, geleneksel kataloğa göre yarattığı bir çok fayda var:

Geleneksel

Fiziki bir yapıdır,
Ulaşacağı kişi sayısı sınırlıdır,
Edinilmesi için satın alma ve posta sürecine girer,
Taşınması zordur,
Paylaşımı sorunludur,
Üzerinde çalışılması zaman alır,
Güncellenmesi periyoda bağlıdır,
Bilginin bulunması zaman alır,
Bilgi sorgulanamaz.

Elektronik

Sanal bir yapıdır,
Ulaşacağı kişi sayısı sınırlı değildir,
Edinilmesi için başvuru ve şifreleme yeterlidir,
Taşınma sorunu yoktur,
Paylaşımı kolaydır,
Üzerinde çalışılması kolaydır,
Her an güncellenir,
Bilgiye hemen ulaşılır,
Bilgi sorgulanabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.