Türkiye’nin ilk Kürtçe e-kitabı çıktı

Bu yıl ilki düzenlenen Diyarbakır Kitap Fuarı’na Türkiye’nin ilk Kürtçe e-kitabıyla katılan İdefix.com, tüm Diyarbakırlı kitapseverler...

17.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl ilki düzenlenen Diyarbakır Kitap Fuarı’na Türkiye’nin ilk Kürtçe e-kitabıyla katılan İdefix.com, tüm Diyarbakırlı kitapseverleri, 18-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen fuardaki standına bekliyor. Türkiye’nin ilk Kürtçe e-kitabı olma şansına ise Avesta Yayınları’nın “Memê Alan” adlı kitabı sahip oldu.

Diyarbakır Kitap Fuarı’nın 2. salonundaki 204-B numaralı İdefix standında sergilenen ilk Kürtçe e-kitap, ziyaretçiler tarafından incelenebilecek. Stantta ayrıca İdefix.com’un diğer e-kitapları ve internet hizmetleri hakkında da bilgi alınabilecek.

İdefix.com Direktörü Bora Ekmekçi ilk Kürtçe e-kitap ve İdefix’in Diyarbakır Kitap Fuarı’na katılımıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İlk Kürtçe e-kitap, Avesta Yayınları’nın yayınladığı “Memê Alan” kitabı oldu. “Memê Alan”, Kürtçe’de Alan kavminden/aşiretinden Mem manasına gelir ve mitolojik motiflerle örülü bir Kürt destanıdır. Türkiye’nin ilk e-kitabını Van’a satmamızın ardından şimdi de Diyarbakır Kitap Fuarı’ndan e-kitabı okuyucularla tanıştırmak bize çok büyük bir heyecan veriyor. Tüm kitapseverleri ve teknoloji meraklılarını fuar standımıza bekliyoruz.”

e-Kitaplar Diyarbakır yolcusu
Bu yıl ilki gerçekleşecek olan Diyarbakır Kitap Fuarı, 18-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. 110 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen fuarda, geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 40 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla buluşma imkanı bulacak.

Açılışın 18 Mayıs 2010 Salı günü yapılacağı fuar 6 gün süresince Mıgırdiç Margosyan, Doğan Hızlan, Füruzan,  Ahmet Telli, Altan Öymen, Zeynep Oral, Baskın Oran, Ahmet İnsel, Ömer Laçiner, Fırat Ceveri, Oya Baydar, Muhsin Kızılkaya, Şeyhmus Diken, Özcan Karabulut, Adnan Binyazar, Ömer Türkeş, Hicri İzgören, Kemal Varol, Selim Temo, Şükrü Erbaş, Sezai Sarıoğlu, Sennur Sezer ve pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanını ağırlayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.