MediaCat

Türkiye’nin her yerine dijital televizyon

Dijital yayın sistemi olan Anten A.Ş. hayata geçirildi. Anten A.Ş.’yle 13 ilde TV yayınları hem analog

Türkiye’nin her yerine dijital televizyon

Dijital yayın sistemi olan Anten A.Ş. hayata geçirildi. Anten A.Ş.’yle 13 ilde TV yayınları hem analog sistemle hem de dijital sistemle yayınlanacak.

18 televizyon kanalını ortak anten sisteminde toplayacak olan Anten A.Ş.’nin protokolünde Devlet Bakanı ve Haberleşme Yüksek Kurulu Başkanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, RTÜK Başkanı Zahid Akman, TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu ile ilgili televizyonların temsilcileri bulundu.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım konuşmasında, kapalı ve açık alanlarda da yayının daha kaliteli izlenebileceğini belirterek “Bu sektörde artık yerli pazarın da süratle büyümesi, tüketici elektroniği ciromuzu çok büyük bir oranda artıracaktır” dedi. Yıldırım, şunları söyledi: “Yani, ikide bir anteni sağa çevir, sola çevir, olmadı yukarı kaldır, aşağı indir gibi öyle reklamlardan hafızamızda yer eden olayların artık sonuna geldik. Bunlar böylece tarihe karışmış oluyor.” şeklinde konuştu.

Rtük Başkanı Zahid Akman, Anten A.Ş’nin kuruluşunun karasal sayısal yayıncılığa geçiş konusunda dev bir adım olduğunu söylerken TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney de Anten A.Ş’nin vericilerin tek antende toplanmasının önüne geçeceğini belirtti.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.