Türkiye’nin en romantik kentleri İstanbul, Ankara ve İzmir

hepsiburada.com’un verileri Türkiye’nin Aşk haritasına ilişkin ilginç ipuçları veriyor.

17.02.2012 - 00:00 | MediaCat

hepsiburada.com’un verileri Türkiye’nin Aşk haritasına ilişkin ilginç ipuçları verdi. hepsiburada.com’un Sevgililer Günü alışverişlerine odaklanarak hazırladığı verilere göre Türkiye’nin, İstanbul’dan Hakkâri’ye, Zonguldak’tan Antalya’ya kadar tüm kentlerinden sevgiliye hediye siparişi alındı.

Hepsiburada.com’un, Sevgililer Günü’ne özel olarak oluşturduğu ‘Sev,Beğen, Al’ uygulaması ile sevgililer hediyelerini seçti. Kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan tektaş pırlantalı yüzükleri, mücevher ve takıları en çok erkekler satın aldı. Takı ve mücevher alımlarının %90’ı erkekler tarafından yapıldı. Takı-Mücevherat alımlarında ilk üç sırayı İstanbul, Ankara, İzmir alırken listenin dokuzuncu sırasında yer alan Hakkari de romantik kentler arasına girdi.  

Hepsiburada.com mağazalarından alışveriş yapan erkeklerin en fazla tercih ettiği hediye kategorisi bijuteri olurken, ikinci sırayı bilgisayarlar aldı. Sevdikleri için bijuteri ürünlerini tercih eden erkekler, ayrıca takı-mücevher ve giyim-ayakkabı kategorilerinde de sevdiklerine hediyeler almayı tercih etti. Bijuteri alımlarında ilk sırayı İstanbul alırken, İzmir, Antalya ve Bursa da bijuteri alışverişleriyle dikkat çekti.

Sevgililer Günü’nde hediyeleriyle sevgilerini ifade eden kadınlar, en çok parfüm ve telefon kategorilerindeki ürünleri tercih etti. Kadınların sevgililerine aldığı kişisel bakım ürünleri ve saatler de hediye sıralamasında yer alırken, kadınların sevgililerinin bilgisayar ve konsol oyunları oynamasından rahatsız olmadığı ortaya çıktı, alınan hediyelerin önemli bir kısmını bilgisayar ve konsol oyunları oluşturdu.
  
Sevgili Türkiye’nin en romantik kentleri ise İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. Listede bu üç kenti Bursa, Kocaeli ve Antalya izledi. 2012 Sevgililer Günü alışverişinde hemen her kategoride en fazla hediye seçen kent İstanbul oldu. 
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.