MediaCat

Türkiye’nin en çok ödül alan ve en büyük yaratıcı ajansı TBWAISTANBUL

TBWAISTANBUL, 2011 yılında hem en çok iş üreten, hem de yaptığı yaratıcı işlerle en çok ödül alan ajans olarak sektörde bir ilke imza attı.

Türkiye’nin en çok ödül alan ve en büyük  yaratıcı ajansı TBWAISTANBUL

TBWAISTANBUL, 2011 yılında hem en çok iş üreten, hem de yaptığı yaratıcı işlerle en çok ödül alan ajans olarak sektörde bir ilke imza attı.

MediaCat tarafından hazırlanan The Cat Report sonuçlarına göre TBWAISTANBUL bir kez daha Türkiye’nin en çok ödül alan ajansı oldu. Reklam ajanslarının bir yıllık yaratıcı performansı hakkında bilgi vermek için hazırlanan “En Çok Ödül Alan Ajanslar” listesinde geçen yıl 19 ödülle birinci olan TBWAISTANBUL, bu yıl 25 ödülle performansını daha da artırarak zirvedeki yerini korudu.

MediaCat’in Nielsen sonuçlarına göre hazırladığı “2011’in En Büyük Yaratıcı Ajansları” listesinde de TBWAISTANBUL birinci olarak açıklanmıştı. Hem reklam adedi hem de mecraların tarife fiyatları baz alındığında TBWAISTANBUL liderliğini korudu.

TBWAISTANBUL’un müşterilerinden IKEA da “En Çok Ödül Alan Reklamverenler” listesinde ikinci sırada yer alıyor. Avea, Efes Pilsen, Türk Telekom ve Anadolu Sigorta da TBWAISTANBUL’un listede yer alan diğer müşterileri arasında.

(Pelin Özkan’ın yazdığı The Cat Report yazısının tamamını okumak için https://mediacat.com/Home/YazarDetay?haberid=54259 )