Türkiye’nin Canı Kampanyası’nda Nexum imzası

WWF Türkiye tarafından başlatılan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki...

19.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin ilk uluslararası interaktif ajansı olan Nexum Creative sektörünün öncü ve lider kuruluşlarının interaktif çözüm ortağı olmaya devam ediyor. WWF Türkiye tarafından başlatılan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal zenginliklerini koruyacak yerel projelere destek vermeyi hedefleyen “Türkiye’nin Canı Kampanyası”nın geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için www.turkiyenincani.org web sitesi Nexum tarafından hazırlandı.

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), ülkemizdeki biyolojik çeşitlilik konusunda farkındalık yaratmak ve doğa koruma çalışmalarını ülke geneline yaymak amacıyla, “Türkiye’nin Canı Kampanyası”nı başlattı. Kampanya kapsamında 1.001 kişiden toplanacak bağışlar ile bir fon oluşturulması ve WWF Türkiye’nin doğa koruma projelerinin yanı sıra yerel sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını destekleyecek bir hibe programı başlatılması hedefleniyor.

Türkiye’nin Canı kampanya web sitesinin konsepti ve altyapısı tümüyle Nexum Creative tarafından hazırlandı. Çalışma için 101 Odak Tür, Anadolu’nun tarihi ve doğal sembolleri kullanılarak masalsı bir hatıra fotoğrafı oluşturuldu. Bağış yapan destekçiler, bu hatıra fotoğrafının parçaları olarak kurgulandı. Denizde yaşayan türler, sitenin alt kısmına yerleştirildi. Bu şekilde ziyaretçilerin, mevcut doğal yaşamı ve canlılığı web sitesinde deneyimlemeleri amaçlandı.

Bireylerin ve kurumların aktif olarak destek olmalarının amaçlandığı  kampanyada www.turkiyenincani.org  üzerinden ziyaretçiler proje hakkında bilgilendiriliyor, kampanyanın parçası olmaya ve 1001 TL bağış yapmaya davet ediliyor, site üzerinden bağış yapabiliyorlar. Ayrıca, ziyaretçilerin kampanya ile ilgili tüm gelişmeleri web sitesinin yanı sıra Facebook ve twitter’dan da takip edebilmeleri mümkün.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.