Türkiye’deki BBC HD dağıtımı arttı

BBC Worldwide Kanalları, BBC HD’nin Türkiye üzerindeki kullanılabilirliği genişletmek için...

20.12.2010 - 00:00 | MediaCat

BBC Worldwide Kanalları, BBC HD’nin Türkiye üzerindeki kullanılabilirliği genişletmek için birçok yeni dağıtım anlaşmasına imza attı.

BBC HD, 14 Ekim 2010’da Türkiye’nin ilk internet televizyonu sunucusu TTNET Tivibu’nun bir parçası oldu ve HD içerik konusunda Türkiye’nin en büyük dijital platformu, DTH operatörü D-Smart’taki Aile paketininin de bir parçası olmaya hazırlanıyor.

BBC Worldwide Kanallarının Genel Müdürü Ian McDonough, “TTNet ve D-Smart ile yapılan bu yeni anlaşmalar sayesinde, BBC HD’nin daha geniş bir Türk kitlesine hitap etmesi beni mutlu ediyor. Bu, buradaki yeni işimiz için çok olumlu bir gelişme. Kanal, sadece altı ay önce Türkiye’de açılışını yaptı ve bugün üç büyük operatör aracılığı ile yayında. BBC HD, izleyicilere rakipsiz bir görüntü ve ses kalitesi sunarak, evinizde gerçek bir sinema keyfi yaşamanızı sağlıyor,” diye yorum yaptı.    

BBC HD, birçok ödül kazanmış belgesel, eğlence ve sanat programıyla en iyi İngiliz ve uluslararası HD içeriği sunmaktadır. Aralık ayında yayına girecek programlar arasında, eleştirel övgü almış dram dizisinin ikincisi Larkrise to Candleford, sürükleyici Robin Hood, Britanya’nın en ünlü hükümdarlığını yakından inceleyen Henry: Mind of a Tyrant ve çeşitli müzikler sunan BBC Proms ile İngiliz Rock grubu Oasis’in rol aldığı BBC Elektrik Proms var. BBC HD kanalı tamamen Türkçe altyazılıdır ve Türkiye’deki açılışını Mayıs 2010’da Türksat uydusuyla yapmıştır.

BBC Worldwide Kanallarının ödüllü komedi ve dram dizilerine ev sahipliği yapan BBC Entertainment, Türksat, TTNet IPTV (IPTivibu) ve WebTV (Tivibu) ve Digitürk platformlarında yer almaktadır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.