Türkiye’de mobil reklamcılık yükselişte

İnternet reklamcılığının tartışılmaz değeri, mobil mecraların da yolunu açıyor. Global mobil...

07.10.2010 - 00:00 | MediaCat

İnternet reklamcılığının tartışılmaz değeri, mobil mecraların da yolunu açıyor. Global mobil reklam verilerini analiz eden BuzzCity‘nin 3. çeyrek raporuna göre Türkiye’de mobil reklamcılık, yüzde 66 büyümeyle dünyada 20. sıraya yükselmiş.

1 Ekim itibariyle sona eren 3. çeyrek için BuzzCity’nin raporu, mobil reklamcılık endüstrisinin yüzde 17 büyüdüğünü ve bu alanda yüzde 154 büyüyen bölgelerin olduğunu gözler önüne seriyor. İlk çeyrekte 32 marketi inceleyen rapor, 2. çeyrekte 44, 3. çeyrekte ise 54 marketi incelemeye alıyor. Listede yer alan 20 ülke 15 milyar reklam gösteriminin yüzde 80’ini alıyor.

Mobil reklam yayıncılığında Endonezya 3,5 milyarı aşkın gösterimle ilk sırayı alırken, yüzde 16 düşüş yaşanmış olması dikkat çekiyor. Amerika’da yüzde 30 artan mobil reklam gösterim sayısı 1 milyara yaklaşıyor.

Mobil reklamcılığın dikkat çektiği ülkelerden Kenya, Libya, Çin ve Kore 3. çeyrekte ciddi bir rağbet yakalamış. Hindistan ve Suudi Arabistan’ın ardından gelen Türkiye‘nin yüzde 66’lık artışı, ülkemizi bu yıl ilk kez ilk 20’ye sokuyor. Bu artışla Türkiye’de 3. çeyrek mobil reklam gösterimi sayısı da 100 milyonun üzerinde açıklanıyor.

İşte BuzzCity’in konuyla ilgili raporu:

webrazzi.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.