TurkcellTekno-hayallere destek oldu

Turkcell ve Endeavor Türkiye’nin birlikte düzenlediği TeknoFikir Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

25.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell ve Endeavor Türkiye’nin birlikte düzenlediği TeknoFikir Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Turkcell Tepebaşı Plaza’da gerçekleştirilen büyük finalde, 4 saatlik bir sunum maratonu yaşandı. Toplam 230 başvuru arasından, finale kalan iş fikirlerini iş planlarına dönüştüren 11 ekip, sunumlarını Endeavor Türkiye Danışma Kurulu üyeleri ve Turkcell yöneticilerinden oluşan jüri karşısında gerçekleştirdi.

Oldukça çekişmeli geçen sunumlar sonrasında, jüri üyelerinin değerlendirmesi ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Halil Elden ve İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Beyza Çizmeci’den oluşan ekip, “Mobil Solunum” projesiyle yarışmanın birincisi oldu. Mobil Solunum projesiyle apne hastalarının nefes kesilmesi durumunda öncelikli olarak bulunulan ortamdaki bireylerin ve hemen sonrasında sağlık ekiplerinin alarma geçirilmesi planlanıyor. Geliştirdikleri fikir ve bu fikre uygun iş planı ile ekip, 15 bin TL nakit para ödülü ve Turkcell PAF Staj Programı’na katılım hakkı kazandı.

İkincilik ödülü, trafik kazalarındaki ölüm oranlarını düşürmek için kolları sıvayan İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri Tuğçe Saban, Erkin Bayındır ve Sefa Arda Serbes’in “Cankurtaran” isimli projesine verildi. Üçüncülük ödülünün sahibi, İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencileri Hande Hökerek, Esra Öcal, Hülya Saraçoğlu, Selin Özcan ve Ülkü Vural’dan oluşan ekibin “CelloBuddy” isimli mobil sosyal oyun projesi oldu.

Jüri Özel Ödülü ise, yarışmaya Sabancı Üniversitesi’nden katılan Soner Beyhan ve Mehmet Berke Pamay’dan oluşan ekibin geliştirdiği “Turkcell Shopping” isimli projeye verildi. İkinci ve üçüncü olan ekipler Turkcell Akademi sertifikalı eğitim programına katılım hakkı, Jüri Özel Ödülü’nü kazanan ekibin üyeleri de birer iPad 3G kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.