Turkcell’le 750 Kardelen daha okuyacak

Turkcell’in 'Kardelenler' projesi kapsamında satın alınan her bir Kardelenler kitabı, Kardelen albümü, Kardelen konser bileti ile toplanan bağışlar 750 genç kızın daha okuması için yeni bir fon oluşturdu.

22.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte 2000 yılından bu yana yürüttüğü ve her yıl 5.000 kız öğrenciye eğitim bursu sağlayan “Kardelenler” projesi kamuoyundan gelen desteklerle büyümeye devam ediyor. Proje kapsamında gerçekleştirilen Ayşe Kulin’in “Kardelenler” kitabı, Sezen Aksu’nun “Kardelen” albümü, Sezen Aksu’nun Kardelen konser biletlerinin satışı ve toplanan bağışlarla 750 Kardelen daha 4 yıllık lise eğitimi alma şansına sahip olacak.

Turkcell Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün töreler, inançlar ve olanaksızlıklar yüzünden okuma şansı bulamayan kız çocuklarının okumaları, meslek sahibi olabilmeleri amacıyla hayata geçirilen Kardelenler Projesi’nin tüm Türkiye tarafından sahiplenilmesinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek “Bu hedefimize ulaşabilmemiz için bize destek olan herkese, 750 genç kızımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Avrupa Birliği müzakere sürecinin en önemli kriterlerinden biri olan eğitim yaygınlığı ve fırsat eşitliğini destekleyen ve bu konuda başlatılan diğer kampanyalara da örnek olan “Kardelenler” projesi, okuma azmi ve kararlılığı gösteren ancak ailelerinin ekonomik yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen 5.000 kız öğrenciyle başlamıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.