Turkcell’in numara taşınabilirliğine itiraz etmesi bekleniyor

Turkcell'in dün çıkan Danıştay kararına karşı Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu'na

05.12.2007 - 09:04 | MediaCat

Turkcell’in dün çıkan Danıştay kararına karşı Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu’na itiraz başvurusu yapması bekleniyor. Genel Kurul’un da 13. Daire doğrultusunda karar vermesi durumunda uygulama başlayacak.

Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell tarafından Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği’nin yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle açılan davada Danıştay 13’üncü Dairesi dün yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar vermişti.

Yönetmeliğe göre, operatörler, kurum tarafından merkezi referans veri tabanının kurulduğu tarihin işletmecilere bildirilmesinin ardından, altı ay içinde mobil numara taşınabilirliğini, 12 ay içerisinde ise coğrafi numara taşınabilirliği ile coğrafi olmayan numara taşınabilirliğini uygulamaya geçirecekler.

Yani temyizde de Turkcell’in itirazının reddi durumunda aboneler yıllardan beri kullandıkları telefon numaralarıyla tarifesini ucuz buldukları GSM şebekesine geçebilecekler. Bu durumun GSM pazarında taşları yerinden oynatması ve pazar paylarında önemli değişikliğe neden olması bekleniyor.

Kaynak: Radikal

İlgili haber:
Danıştay Turkcell’in davasını reddetti

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.