Turkcell&EMI İşbirliği!

Turkcell, Türkiye’de ilk defa dijital müzik satışına başlayan EMI Music ile anlaşma imzaladı.

08.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, Türkiye’de ilk defa dijital müzik satışına başlayan EMI Music ile anlaşma imzaladı. Aboneler, bundan böyle EMI’nin dijital müzik kataloğunda bulunan pop, rock, hip hop, caz ve klasik kategorilerindeki 200 bine yakın parçaya Turkcell MobilMüzik servisi üzerinden ulaşabilecek.

Turkcell’in abonelerine sunduğu eğlence servislerinin başında gelen MobilMüzik’in içeriği dünyanın en büyük dört yabancı müzik şirketinden biri olan EMI Music ile yapılan anlaşmayla zenginleştirildi. Abonelerine beğendikleri şarkıları istedikleri zaman cep telefonuna indirme ve dinleme fırsatı sunan MobilMüzik, EMI’nin dijital ortama aktarılmış 200 bin yabancı parçasını müzikseverlerin kullanımına sunuyor.

Turkcell Katma Değerli Servisler Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar kapsamlı bir müzik platformu yaratmayı planladıklarını belirterek “Turkcell olarak kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediğimiz ve büyümesine ön ayak olduğumuz dijital müzik pazarında, EMI gibi köklü bir firmanın zengin repertuarını da kataloğumuza dahil ederek, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bu platform, sadece yerli değil; aynı zamanda yabancı müzik tutkunlarının da ilk adresi olacak.” dedi.

EMI Müzik Avrupa Bölgesi Dijital Gelişim ve Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Doug Lucas ise, Turkcell ile yaptıkları ortaklık sonucunda bir ilke imza atarak, EMI’nin kontrolünde olan bütün eserlerin Türkiye’de müzikseverlerin kullanımına sunulduğunu söyledi. Lucas, “Dijital ortamda sunulan hizmetlerin sürekli iyileştirilmesi tüketicilerin müzik dinleme alışkanlıklarını da değiştirdi. Türkiye’de sunduğumuz bu yeni servis Turkcell abonelerine, beğendikleri EMI sanatçılarını diledikleri yer ve zamanda dinleme imkanı sunacak” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.