Turkcell’e ‘En İyi Kurumsal Yönetişim’ ödülü

Turkcell, 175 yıllık iş dünyası haberciliği ve araştırmacılık tecrübesiyle tanınan World Finance Magazine tarafından Londra’da düzenlenen...

24.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, 175 yıllık iş dünyası haberciliği ve araştırmacılık tecrübesiyle tanınan World Finance Magazine tarafından Londra’da düzenlenen “Kurumsal Yönetişim Ödülleri’nde “En İyi Kurumsal Yönetişim Ödülü”ne (Best Corporate Governance in Turkey) layık görüldü.

Almanya’dan Bayer, Hollanda’dan Royal Phillips Electronics, İsveç’ten Elektrolux, İsviçre’den Roche, ABD’den Fedex’in ödül aldığı organizasyonda şirketler, yönetim yapısı, komisyonların işleyişi, liderlik, yöneticilerin rolü ve şeffaflık gibi kriterlere göre değerlendirildi. Seçici kurul ödüllerle ilgili olarak “Ekonomik krizin olumsuz koşullarına rağmen kurumsal yönetişimde mükemmeliyetten vazgeçmeyen şirketlere verildiği” açıklamasını yaptı. Ödüller üzerine konuşan editör Alexander Redcliffe ise “Turkcell’in kazandığı ödül, şirketin kurumsal yönetişim pratiklerinde sahip olduğu yenilikçilik, orijinallik ve kalitenin; aynı zamanda pazar geliştirme ve müşteri temsilciliğindeki mükemmelliyetin açık bir göstergesidir” ifadesini kullandı.

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler Turkcell’in hem İstanbul Menkul Kıymetler Borsası hem de New York Borsası’na Türkiye’den kote olan tek şirket olduğunu belirterek; “Şirketimizin sahip olduğu bu ayrıcalıklı durum kurumsal yönetişim anlamında ciddi sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Şirketimiz kurumsal yönetişim konusunda da ilklere imza atıyor. Turkcell uluslararası standartları uygulayarak, başarılı, demokratik, şeffaf, sağduyuya dayalı kararların verildiği bir kurumsal yapıyla yönetiliyor. Aldığımız ödülü bu çabalarımızın bir sonucu olarak görüyoruz” dedi. Turkcell’in kurumsal yönetişim alanında Türkiye’deki şirketlere örnek oluşturduğunu belirten Öztürkler, kurumsal yönetişim standartlarının daha da gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

World Finance Magazine tarafından düzenlenen Corporate Governance Awards bu yıl ilk kez veriliyor. World Finance Magazine, Tüm dünyada en seçkin ve önemli karar alıcılardan oluşan 120 bin kişilik bir abone portföyüne sahip bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.