Turkcell SüperLig High Definition kalitesiyle Digitürk’te…

Turkcell SüperLig’de ve Fortis Kupası’nda üç büyüklerin İstanbul maçları, HD (High Definition) görüntü kalitesiyle 2010'a kadar Lig TV’de yayınlanacak.

17.07.2007 - 14:19 | MediaCat

Turkcell SüperLig’de ve Fortis Kupası’nda üç büyüklerin İstanbul maçları, HD (High Definition) görüntü kalitesiyle 2010’a kadar Lig TV’de yayınlanacak.

DIGITURK, HD farkını en çok yaşatan içeriğin spor olduğunu biliyor. Özellikle bir futbol maçında daha geniş bir alanı görmek, hareketli görüntüde detaylara daha hakim olmak, yakın çekimlerde sahanın içindeymiş gibi hissetmek HD’den alınan keyfi yaşatacak unsurlar.

HD uyumlu TV alıcılarla beraber kullanılarak HD yayınları izleme imkanı verecek olan özel DIGIKUTU’lar, yüksek çözünürlüklü yayın almanın yanı sıra, çok farklı fonksiyonları da birlikte taşıyacaklar.

Dünyada giderek yaygınlaşan yüksek çözünürlüklü HD yayın teknolojisini bu yıl sunmaya başlayacak olan DIGITURK, HD yayınları gerçekleştirmeye olanak sağlayacak gerekli teknoloji ve donanımla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

HD kanalları izleyebilmek için izleyicilerin HD uyumlu alıcılara sahip olmaları gerekiyor. HD-Hazır (HD Ready) televizyona sahip olan izleyiciler, bu kutularını yine televizyonuna bağlayıp, mevcut yayınla karşılaştırılamayacak kadar (4-5 kat görüntü kalitesi) net görüntü elde edebiliyor ve detayları HD yayında görebiliyorlar.

HD sadece görüntüde değil ses yayınında da daha yüksek standartlara taşıyor. HD yayınlar yüksek çözünürlüklü yayınların yanı sıra, 5+1 Dolby sayısal ses verebilecek. Üyelerimiz PVR’larında bulunacak sayısal ses çıkışından amfisine bağlayarak aynı DVD’de olduğu gibi 5+1, 7+1 ‘surround’ ses alabilecek.

DIGITURK, HD yayınları öncelikle gercek HD çekilmiş sinema, futbol, belgesel gibi kanallarında gerçekleştirecek ve zaman içinde HD kalitesini diğer kanallarına da taşıyacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.