Turkcell-im PUF Noktası ile ödül aldı

2007 Magellan Awards’da "Turkcell-im Puf! Noktası" gümüş

09.01.2008 - 11:47 | MediaCat

Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği’nin (LACP- League of American Communications Professionals) düzenlediği 2007 Magellan Awards’da “Turkcell-im Puf! Noktası” gümüş madalya kazandı.

Dünyanın önde gelen halkla ilişkiler şirketlerinin kurduğu LACP (League of American Communications Professionals), 2007 Magellan Awards’de gümüş madalyayı Turkcell’e ve medya ajansı Mind Share’e verdi. “Turkcell-im PUF! Buluşma Noktaları” nihai tüketiciye yönelik ürün ve servisler kategorisinde önemli rakiplerini geride bıraktı.

Bu sene Magellan Awads’a toplam sekiz ülkeden 450’den fazla başvuru yapıldı. “Turkcell-im Puf! Noktası” nihai tüketiciye yönelik ürün ve servisler kategorisinde, cirosu 1 milyar USD’nin üstünde olan şirketlerin işleri arasında ödüllendirildi.

Elemelerde 100 puan üzerinden 95’e ulaşan kampanya için LAPC Genel Müdürü Christine Kennedy şunları söyledi: “Yarışmadaki sıkı rekabet ortamını düşünürsek, ‘Turkcell-im PUF! Buluşma Noktaları’nın çok iyi proje olduğunu söyleyebiliriz. Bu projenin, 2007 Magellan Ödülleri Yarışması’na katılan yüzlerce iletişim projesine bu yıl verilen en yüksek 97 puanın 95’ini almış olması büyük başarı.” Kennedy, projeye katkıda bulunan tüm ekip üyelerini tebrik ederek şöyle devam etti: “Bu projenin bıraktığı ilk izlenim kadar, verdiği mesajın netliği ve izleyici odaklaması da mükemmel. Kampanyanın harika yönetimiyle desteklenen ölçülebilir sonuçları müthiş. Bu proje, bu yıl değerlendirilmek üzere LACP’nin önüne gelen en iyi 28 iletişim malzemesi arasında en iyilerinden birisi.”

Turkcell-im Puf! Noktaları, Canı Sıkılan Adam konseptinden yola çıkılarak oluşturuldu. Projeyle, insanların canı sıkıldığı ya da boş vakti olduğu anlarda Turkcell-im’e girip bilgi ve eğlence servislerini kullanarak daha iyi vakit geçirmeleri amaçlandı. İnsanların buluşacakları kişileri bekledikleri ya da boş vakitlerini geçirdikleri Puf! Noktaları ikişer aylık süreyle Beşiktaş, İstiklâl Caddesi, Caddebostan, Kadıköy, Ortaköy ve Bakırköy’de konumlandırıldı.

Puf! Noktaları’nda, kullanıcılar ücretsiz olarak; jukebox gibi çalışan sisteme sms atarak müzik dinlediler ve Turkcell-im Canı Sıkılan Adam karakterinin cut-out görseli ile beraber çektikleri eğlenceli fotoğrafları ücretsiz görüntülü mesaj atarak, fotoğraflarının Turkcell-im benim sitesinde yayınanmasını sağladılar.

Dünyanın önde gelen PR şirketlerinin ortak çalışmalarıyla 2001’de kurulan ve Fortune 1000’de yer alan firmaların üçte birine hizmet veren League of American Communications Professionals, PR sektörü içindeki en iyi uygulamaların ortaya çıkarılması için çalışıyor. Magellan Awards de bu çalışmaların bir parçası.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.