Turkcell, Facebook’ta futbol şehri kurdu

Türkiye’nin futbol menajerliği konusundaki ilk ve tek sosyal oyunu Footbo City sayesinde taraftar...

11.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin futbol menajerliği konusundaki ilk ve tek sosyal oyunu Footbo City sayesinde taraftar takımının başında sahaya iniyor, futbol coşkusu Facebook’a taşınıyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türkiye’de sosyal oyun alanında geliştirilen ilk ve tek futbol menajerlik ve şehir kurma oyunu Footbo City’yi futbol severlerin beğenisine sundu. Facebook ve footbo.com üzerinden oynanabilen Footbo City tüm futbol ve oyun tutkunlarına tamamen ücretsiz sıra dışı bir sosyal oyun deneyimi sunarken, sürpriz hediyeler kazanma şansı da veriyor. Üstelik futbolseverler çok yakın bir zamanda FootboCity mobil uygulamasıyla nerede olurlarsa olsun takımlarını yönetebilecek, futbolun heyecanını her an her yerden yaşayabilecek.

Footbo City oyununda amaç, gelir-gider dengesini ayarlamak, takımı ve şehri geliştirerek en fazla taraftara sahip en iyi takım olmak. Oyuncular zafere giden yolda, takıma ve şehre yatırım yapmak, arkadaşlara meydan okumak, amigo ve casuslar aracılığıyla rakip şehirlerden taraftar koparmak, oyuncuların antreman programını ayarlamak, takımın moralinin yüksek tutmak için etkinlik düzenlemek gibi yöntemlere başvurabiliyor. Bu sayede arkadaşlarıyla hem rekabet içine girerken hem de sosyalleşme imkanı buluyor.

Sanal ve gerçek futbol coşkusu bir arada
Grafikleri ve ayrıntılı oyun planıyla bağımlılık yaratan Footbo City’nin en ilgi çekici yönlerinden biri, gerçek hayata paralellik. Oyun, gece-gündüz aydınlatmasıyla gerçekçi bir ortam yaratıyor ve derbi haftalarına özel sürprizler futbol coşkusunu sanal dünyadaki yeşil sahalara aktarıyor.

Üstelik oyunun içinde yer alan “FootboTahmin” bölümünde her hafta 1. lig maçlarının sonuçlarını tahmin ederek Footbo nakit kazanmak mümkün. İlerleyen günlerde daha birçok sürpriz özelliğin ekleneceği oyunda futbolun coşkusu hiç bitmeyecek!

Fotbo City’ye, Facebook’ta http://apps.facebook.com/footbocity/,footbo.com’da ise http://tr.footbo.com/FootboCity adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.