Turkcell Avrupa’nın en şeffaf 5 şirketinden biri

IRGR(Yatırımcı İlişkileri Küresel Değerlendirme Kuruluşu)’nin gerçekleştirdiği 2011 değerlendirmesinde Turkcell, 'Kamuya Yapılan En İyi Finansal Bilgilendirme' ödülünü bu sene de aldı.

20.04.2011 - 00:00 | MediaCat

IRGR(Yatırımcı İlişkileri Küresel Değerlendirme Kuruluşu)’nin gerçekleştirdiği 2011 değerlendirmesinde Turkcell, ‘Kamuya Yapılan En İyi Finansal Bilgilendirme’ ödülünü bu sene de aldı.

Turkcell, Londra’da toplanan “Yatırımcı İlişkileri 2011 Zirvesi”nde Investor Relations Global Rankings (Yatırımcı İlişkileri Küresel Değerlendirme Kuruluşu – IRGR) tarafından, bu sene de “Kamuya Yapılan En İyi Finansal Bilgilendirme” dalında ödüllendirildi. Turkcell 2010 yılında da bu ödüle layık bulunmuş ve yine Avrupa’nın en şeffaf 5 şirketinden biri olarak seçilmişti.

Alanında en prestijli oluşumlardan biri olarak kabul gören IRGR ödüllerine bu sene aralarında Adidas, Cisco Systems, Intel ve Visa gibi dünyanın önde gelen şirketlerinin de yer aldığı 150 kuruluş katıldı. Katılan ülkeler coğrafi bölgelerine göre beş kategori halinde değerlendirildi. Turkcell, Avrupa’da Allianz, BNP Paribas, Philips ve Royal Dutch Shell ile birlikte değerlendirmeye alındı.

Turkcell Yatırımcı ve Uluslararası Medya İlişkileri Başkanı Nihat Narin alınan ödül hakkında şunları söyledi: “Mali bildirimde en iyi uygulamalar değerlendirmesinde üst üste ikinci yıl Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasında yer almaya layık görüldüğümüz için gururluyuz. İMKB’de işlem gören ve New York Borsası’na kote olan tek Türk şirketi olarak, şeffaflığa büyük önem veriyoruz. Ara vermeksizin çalışıyor ve en iyi yatırımcı ilişkileri uygulamalarımızın standardını sürekli olarak yükseltmenin yollarını araştırıyoruz. Çabalarımızın bu şekilde ödüllendirilmesi bizler için hem gurur hem motivasyon kaynağıdır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.