Turkcell Akademi’den İTÜ öğrencilerine GSM sertifakası

Turkcell Akademi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen...

24.06.2008 - 13:25 | MediaCat

Turkcell Akademi ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Turkcell Akademi GSM Gelişim Programı” gerçekleştirilen sertifika töreniyle tamamlandı. Mayıs ve Haziran aylarında devam eden program sonunda İTÜ Elektronik Fakültesi’nde okuyan 12 öğrenci sertifikalarını alarak iş dünyasının kapılarını açmış oldu.

Turkcell Akademi’nin “Yedi Bölge Yedi Üniversite” projesi kapsamında Mayıs-Haziran aylarında, İstanbul Teknik Üniversitesi’yle işbirliği içinde gerçekleştirdiği “Turkcell Akademi GSM Gelişim Programı” Turkcell ve İTÜ yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen sertifika töreniyle tamamlandı. Törende, programı tamamlayan 12 öğrenci, üniversite ve Turkcell Akademi ortak imzalı sertifikalarını aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve hızla gelişen telekomünikasyon sektöründe nitelikli çalışan sayısının artmasına katkı sağlamanın hedeflendiği “GSM Gelişim Programı” kapsamında 11 Akademi eğitmeni hafta sonları İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile buluşarak gençlere eğitim verdi.

3 Mayıs’da hayata geçen ve coşkulu bir sertifika töreniyle tamamlanan GSM Gelişim Programı’nı başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan 12 öğrencinin sertifikalarını İTÜ rektörü Prof. Dr. H. Hakan Kuntman, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sema Oktuğ, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilge Günsel ve Turkcell Akademi Bölüm Yöneticisi Feyzan Sayalı verdi.
Sertifika törenine katılan Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Feyzan Sayalı, “Turkcell Akademi GSM Gelişim Programı, Turkcell’in sahip olduğu GSM bilgisini Turkcell’in ekosisteminde yer alan üniversitelerle paylaştığımız bir program. 7 Bölge 7 Üniversite projesi kapsamında uyguladığımız bu programla birlikte Kardelenler Gelişim Programı, Gençliğin Sesi gibi projelerle Turkcell’in kurumsal bilgi ve tecrübesinin toplumsal faydaya dönüştürülmesini ve gençlerin gelişimini hedefliyoruz” diye konuştu.

Törende bir konuşma yapan İTÜ Rektörü Prof. Dr. H.Hakan Kuntman ise, üniversite, sektör işbirliklerinin önemine değinerek, “Bu tür çalışmalar, sektör ve üniversitelerin gelişimi için önemli adımlardır. Profesyonel hayata başlarken, üniversitede alınan temel bilgilerle birlikte, iş hayatındaki deneyimlerin ve uygulamaların aktarılması gençler için çok değerlidir. İTÜ pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da liderlik göstermektedir” dedi.

“7 Bölgede 7 Üniversite” başlığı altında Akademi’nin önderliğinde yürütülen sosyal sorumluluk projesinin üçüncüsü olan program, Turkcell’deki uzmanlığın, bilginin ve deneyimin ekosisteme Akademi Eğitmenleri aracılığı ile yaydığı GSM konusunda verilen ilk gelişim programı. Turkcell Akademi’nin üniversiteler ile stratejik işbirlikleri kapsamında şekillenen bu gelişim programı ile üniversite öğrencilerinin üniversite sonrası kariyerlerinde bir temel oluşturacak mesleki bilgi ve beceriyi kazanmaları hedefleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.